نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توسعه تحصیلات تکمیلی با ایجاد رشته های جدید در دانشگاه آزاد اهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر از ایجاد رشته های جدید در مقاطع دکتری و ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، نادر اسدی، در جمع دانشجویان و اساتید این واحد به فعالیت های این دانشگاه در حوزه آموزشی اشاره کرد و توسعه تحصیلات تکمیلی را در مقاطع دکتری و ارشد از برنامه های اولویت دار این دانشگاه برشمرد .

وی تاسیس چهار رشته در مقطع دکتری و ۱۳ رشته جدید کارشناسی ارشد را در حوزه های علوم پایه ، فنی و مهندسی و علوم انسانی را از تلاش های انجام شده برای توسعه رشته ها عنوان کرد و افزود: بیش از ۲۰ رشته جدید نیز در مقاطع دکتری و ارشد با موافقت دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در مرحله اخذ مجوز از شورای گسترش وزارت علوم می باشد.

این مقام مسئول، راه اندازی کلینیک سلامت و بیمارستان خصوصی را از دیگر برنامه های اولویت دار این دانشگاه در جهت ارائه خدمات در قالب گردشگری سلامت به اهالی منطقه و کشورهای همسایه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود با اخذ مجوزهای لازم بتوانیم بتوانیم در این راستا گامهای عملی برداشته و همراه با راه اندازی آنها شاهد توسعه رشته های علوم پزشکی باشیم.

رئیس شورای پژوهشی واحد اهر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد برای تبدیل ایده های مورد تأیید مراکز پژوهشی، تحقیقاتی که دارای توجیه لازم برای سرمایه گذاری و تولید انبوه داشته باشد مشارکت نماید و برای تبدیل ایده های آنها به تولید انبوه سرمایه گذاری نمایند که این امر می تواند مشوق لازم و ایجاد انگیزه برای اساتید، پژوهشگران و نخبگان برای توسعه فعالیت های پژوهشی و افزایش درآمد آنها باشد.

وی گفت: اساتید و فرهیختگان می توانند به صورت اختصاصی و یا به صورت مشارکتی با دانشگاه نسبت به تشکیل شرکتهای دانش بنیان اقدام و دانشگاه آمادگی دارد فضای مناسب برای فعالیتهای علمی و پژوهشی و تولیدی در اختیار آنها قرار دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم