نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

«توسعه آزاداندیشی» محور فعالیت‌های وزارت علوم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تمرکز ما بر توسعه فعالیت‌هایی است که به آزاد اندیشی و مشارکت گسترده‌تر اساتید و دانشجویان منجر می‌شود.

دکتر سید ضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: برای شکل‌گیری تشکل‌های دانشجویی مورد علاقه دانشجویان، به اساتید، روسا و مسئولین دانشگاه‌ها گفته‌ایم تسهیلات لازم را برای افزایش مشارکت و تقویت کرسی‌های آزاداندیشی فراهم کنند.

وی ادامه داد: با این رویکرد، در نهایت زمینه‌ای فراهم می‌شود تا دانشگاه‌ها با نشاط، مشارکت و امید افزون‌تری به فعالیت‌هایشان ادامه دهند.

هاشمی در‌خصوص برنامه‌های این حوزه برای خارج شدن فضای تشکلات دانشجویی از رخوت و ایجاد فضاهای فعال و با نشاط در دانشگاه‌ها گفت: تشکل‌ها در دوره‌ای با رخوت همراه بودند که این موضوع بر تضعیف نشاط در دانشگاه‌ها، تاثیر منفی بسیاری داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: با توسعه فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی، می‌توان شاهد افزایش نشاط و مشارکت بیشتر در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باشیم. بنابراین توصیه ما این است که هیئت‌های سه نفره نظارت بر فعالیت‌های تشکل‌ها، جلسات خود را تشکیل دهند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در این راستا بخشنامه‌هایی نیز صادر شده و خواسته ایم تا حمایت‌های لازم را از تشکل‌ها داشته باشند و تسهیلات لازم برای شکل‌گیری تشکل‌های دانشجویی جدید در قالب قوانین و ضوابط موجود فراهم شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: تلاش و پیگیری‌های ما معطوف به این است که بتوانیم تشکل‌های متنوع‌تر و بیش‌تری را در سطح دانشگاه‌ها داشته باشیم تا دانشجویان بتوانند شاهد حضور و فعالیت نمایندگان رسمی خود در چارچوب تشکل‌ها باشند؛ چرا که این تنوع و تکثر، موجب توسعه آرامش و قانون‌مندی هرچه بیش‌تر در دانشگاه‌ها شود.

وی در مورد تغییرات تخصیص بودجه به حوزه فرهنگی وزارت علوم گفت: در مورد بودجه معاونت مالی اداری تصمیم گیرنده است؛ با این حال چون تخصیص بودجه رشد داشته، ما نیز احتمالا شاهد افزایش بودجه در معاونت فرهنگی وزارت علوم نیز خواهیم بود.‌

هاشمی عنوان کرد: متاسفیم که سال تحصیلی جدید در شرایطی آغاز می‌شود که در راس وزارت علوم، وزیر حضور ندارد؛ فکر می‌کنم اگر وزیر در مسئولیت وزارت علوم حضور داشت، برنامه‌ دانشگاه‌ها می‌توانست قوی‌تر ادامه پیدا کند.

وی افزود: در عین حال، حضور سرپرست نیز در جایگاه وزیر، شرایط لازم را برای اینکه حرکت دانشگاه در حوزه علمی و فرهنگی تداوم پیدا کند، فراهم می‌کند که ما با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه‌های خود را با جدیت بیشتر ادامه خواهیم داد.

هاشمی در خصوص گزینه جدید وزیر علوم گفت: طبیعتا اگر گزینه‌ای انتخاب شده باشد، از دفتر ریاست جمهوری اعلام می‌شود و هر زمان که رییس جمهور به جمع‌بندی برسد، گزینه موردنظر خود را به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم