نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه شریف در جلسه هیئت رییسه دانشگاه

در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه شریف با حضور دکتر فریدون مشاور وزیرعلوم از زحمات دکتر روستا آزاد ریاست سابق دانشگاه قدردانی شد و دکتر فتوحی نیز به عنوان سرپرست دانشگاه شریف معارفه و کار خود را در این دانشگاه آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر روستا آزاد با سخنرانی در جلسه هیئت رئیسه این دانشگاه گفت: مراسم امروز مراسم تودیع و معارفه نیست و روز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه مراسم تودیع و معارفه در دانشگاه شریف برگزار خواهد شد و وزارت علوم از ما درخواست کرده‌اند که در اولین جلسه رسمی هیئت رئیسه دکتر فتوحی کار خود را آغاز کند.

وی با ابراز خوشحالی نسبت به اینکه دکتر فتوحی مسئولیت سرپرستی این دانشگاه را برعهده گرفته است، افزود: با توجه به مشکلات زیادی که در دانشگاه‌ها وجود دارد و اوضاع و احوالی که این روزها در کشور شاهد آن هستیم اقتصاد مقاومتی و اتکا بر اقتصاد دانش بنیان راهبرد اصلی کشور است و در چشم انداز ۲۰ ساله کشور نیز بر حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان تاکید شده است.

روستا آزاد با اشاره به اینکه دانشگاه شریف می‌تواند نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا کند، گفت: در قرن ۲۱ جز دانش و حکمت راه دیگری برای مدیریت کشور وجود ندارد. مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که اقتصاد و فرهنگ و فناوری از ارکان مهم کشور است و از دانشگاه سرچشمه می‌گیرد.

وی با اشاره به رتبه بندی مجله تایمز گفت: دانشگاه شریف در رتبه بندی سال گذشته رتبه ۲۵۰ را در دنیا داشته و مطابق منابع غیر رسمی شنیده شده در رتبه بندی این مجله که هفته آینده منتشر می‌شود دانشگاه شریف رتبه ۱۵۰ تا ۲۰۰ را کسب کرده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های دکتر فتوحی اظهار کرد: از اینکه ادامه راه را به ایشان می‌سپارم خوشحالم چرا که دکتر فتوحی از همکاران شناخته شده هستند و از نظر علمی و شخصیتی، فرد برجسته‌ای می‌باشند.

روستا آزاد تصریح کرد: زمانی که حاصل فرآیند انتخاب رییس دانشگاه شریف به آقای دکتر فتوحی انجامید، بسیار خوشحال شدیم و از این انتخاب استقبال می‌کنیم.

وی با تشکر از تیم مدیریتی که در طول این مدت با وی همکاری داشته است، گفت: برای دکتر فتوحی نیز آرزوی موفقیت می‌کنم و تیمی که دکتر فتوحی برای خود انتخاب خواهد کرد می‌تواند از این جمع استفاده کند و یا افراد دیگری را انتخاب کند. این حق رئیس دانشگاه است و امیدواریم در این زمینه موفق باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود فتوحی فیروزآباد سرپرست دانشگاه شریف نیز در ادامه جلسه هیئت رئیسه دانشگاه شریف گفت: به عنوان رئیس دانشکده برق در این سالها شاهد زحمات دکتر روستا آزاد و مدیران ایشان بوده‌ام و جا دارد از زحمات آنها تشکر کنم.

وی با بیان اینکه سپردن این مسئولیت در دو موقعیت بسیار خوب به من سپرده شد، اظهارکرد: در اولین موقعیت زمانی که بنده را به شورای هیئت مدیره به عنوان یکی از گزینه‌های ریاست دانشگاه مطرح کردند، من در ابتدا نگران بودم که این مسئولیت را بپذیرم و در آن زمان که مصادف با شبهای قدر بود استخاره کردم و استخاره خوب آمد و این مسئولیت را پذیرفتم.

وی افزود: بعد از تغییر و تحولات به وجود آمده منتظر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره معرفی من به عنوان رئیس دانشگاه شریف بودم که روز پنج شنبه که در مشهد حضور داشتم دکتر فریدون با من تماس گرفتند و گفتند که وزارت علوم تصمیم گرفته تا حکم سرپرستی شما را صادر کند و من نیز با کمال میل پذیرفتم.

سرپرست دانشگاه شریف با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ایام نوروز گفت: ایشان بر لزوم توجه بر علم، فرهنگ و اقتصاد تاکید داشتند و آنرا از ارکان پیشرفت نظام می‌دانستند. علم با دانشگاه بدون شک ارتباط مستقیم دارد و فرهنگ و اقتصاد نیز با دانشگاه غیر مستقیم در ارتباط هستند.

ادامه دارد….

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم