نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توجه به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر توجه به مسئله حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها گفت: ما نمی‌توانیم نسبت به پوشش دانشجویان بی توجه باشیم.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، دکتر سید علی میرابراهیمی در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب دانشگاه آزاد اسلامی گیلان که در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امروز جوانان جامعه اسلامی، نیاز به کمک ما جهت نشان دادن راه صحیح به آنان دارند.

وی ادامه داد: ما مسئول دانشگاهی هستیم که جوانان در آن رفت و آمد دارند، آنچه این جوانان از ما انتظار دارند، در سال فرهنگ، ارزشهای اسلامی و انسانی باید بیش از هر زمان مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان همچنین اظهار کرد: بحث حجاب و عفاف و نوع پوششی که فرد هنگام ورود به دانشگاه دارد باید براساس ارزش‌های دینی و اسلامی باشد. رعایت عفاف و حجاب مسئله‌ای فطری است که در فطرت و طینت انسانها گذاشته شده است. اثرات آن در محیطی که اصول دینی و اخلاقی رعایت می‌شود نشان از آن دارد که سازمان مربوطه وظایف خود را صحیح انجام داده است.

دکتر میرابراهیمی، توجه به مسئله حجاب و عفاف را در دانشگاه‌ها مهم دانست و تأکید کرد: ما نمی‌توانیم نسبت به پوشش دانشجویان بی توجه باشیم.

وی اضافه کرد: نحوه پوشش دانشجویان توسط حوزه فرهنگی واحدها و مراکز آموزشی استان باید نظارت شود، همچنین کمیته‌های انضباطی در دانشگاه‌ها باید به این قضیه حساس باشند و به وظایف خود عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان نیز جوانان را اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و اظهار کرد: مخاطبین اصلی ما جوانان هستند که جزو اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و برای آنان باید مسیری را طراحی کنیم که مسیری منطقی و یکسان و در بضاعت ما باشند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان، ادامه داد: برای اینکه ما با این پدیده منطقی رفتار کنیم باید همه افراد در آن سهیم باشند و سهم هر فرد در آن مشخص شود. همچنین در این خصوص باید اعضای هیأت علمی واحدها و مراکز آموزشی نیز نقشی مهم را ایفا کنند.

وی بیان کرد: باید ضمن آگاهی دادن عمومی و تکمیل بخش آموزه هایی پیرامون حجاب و عفاف، از امکانات و رفتار معقول مناسب برای بهسازی و بروزسازی با توجه به پتانسیل‌های موجود اقدام شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم