نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توجه به طرح های فرهنگی ماندگار در واحدهای دانشگاه آزاد

نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد در استان های شمالی با تصریح بر اینکه در واحدهای دانشگاهی باید به طرح های فرهنگی ماندگار توجه شود، اضافه کرد: ما باید بتوانیم چهره های ماندگار و عناصر علمی و فرهنگی استان ها را به نسل آینده معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، بیست وچهارمین جلسه شورای رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی،معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، دبیر ستاد نمایندگان تام الاختیار رییس دانشگاه در استان، نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه در استان های شمالی(گیلان، مازندران و گلستان)،معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی میرابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گزارش مبسوطی از روند فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ارائه داد.

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی، معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به جذب اعضای هیئت علمی در واحدهای دانشگاهی، اظهار کرد:دبیرخانه های جذب استانی در جذب هیئت علمی، سیاست های جذب استان ها را مد نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت های استانی استفاده شود تا بتوان با یک نگاه آینده نگر از شاخص های استانی دفاع کرد و از زیان ده بودن رشته ها خودداری نمود. عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تصریح کرد:باید جهت رشته های کاردانی به کارشناسی برنامه ریزی شود و نهایتا توصیه می شود با آمایش استانی، نظارت کافی به عمل آید.

در ادامه دکتر احمد شاهورانی، نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استان های شمالی، با تأکید بر جدی گرفتن فعالیت های اقتصادی در واحدهای دانشگاهی، گفت: ۱۲ درصد درآمد خارج از شهریه باید بسرعت در جهت فعالیت های اقتصادی و تأسیس شرکت های دانش بنیان در واحدهای دانشگاهی هزینه گردد.

این مقام مسئول با تصریح بر اینکه در واحدهای دانشگاهی باید به طرح های فرهنگی ماندگار توجه شود، اضافه کرد:ما باید بتوانیم چهره های ماندگار و عناصر علمی و فرهنگی استان ها را به نسل آینده معرفی کنیم و انسان هایی که زندگی خود را وقف اعتلای فرهنگ و علم کشور کرده اند،باید تشویق شوند و در واحدها به این مسئله توجه گردد.

نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در استان های شمالی،صرفه جویی در واحدهای دانشگاهی را مهم دانست و بیان کرد: صرفه جویی هزینه های اداری مورد توجه قرار گیرد و از صرف هزینه های بی مورد خودداری شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شورای گسترش استانی باید به تمام جوانب توجه کند و مطابق با آمایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، نسبت به تصویب رشته هایی که بر اساس مصلحت دانشگاه باشد اقدام کنند و بر اساس پیش بینی های انجام گرفته و برنامه ریزی های لازم در این خصوص اقدام گردد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم