نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توانمندی‌های مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای علوم و تحقیقات در خدمت دانش پزشکی

نشست آشنایی با توانایی‌ها و امکانات مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه پزشکی، با حضور دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه در علوم پزشکی در این نشست بر تبادل همکاری این مرکز با متخصصان و تیم‌های مختلف پزشکی برای دستیابی به ابزارآلات پزشکی ساخته شده از پلاسما بر اساس شواهد بالینی در چارچوب اخلاق پزشکی تاکید کرد.

در این نشست دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، مرکز تحقیقات پلاسما در علوم پزشکی را جزو مراکز مهمی عنوان کرد که امکان تولید محصول در قالب شرکت‌های دانش بنیان را دارد.

در این جلسه تشکیل شرکت‌های دانش بنیان برای تولید و استفاده از ابزارها و دستگاه های پزشکی مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد در یک جلسه کارشناسی، ابعاد مختلف پروژه و امکاناتی که دانشگاه آزاد اسلامی در جهت تسهیل این فرایند فراهم می کند، مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر محمود قرآن‌ نویس رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما با ارائه گزارشی از فعالیت های این حوزه در عرصه بین المللی، درباره دستگاه تولید کننده اشعه پلاسما که در اختیار این مرکز قرار دارد، گفت: مرکز فیزیک پلاسمای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق تولید پلاسمای اتمی قادر خواهد بود برای مصارف پزشکی تجهیزات لازم اشعه پلاسما را تهیه کند.

رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما ضمن نمایش دستگاه Plasma jet، آن را در زمینه پزشکی پرکاربرد دانست و اظهار کرد: این دستگاه می تواند در بیمارستان ها و درمان بیماری هایی از جمله درمان زخم، دیابت، چشم، میکروب‌زدایی و … موثر باشد. البته تاکنون تحقیقات این مرکز در محیط آزمایشگاهی و روی حیوانات انجام شده است. در این نشست دکتر ناصر استاد رئیس مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی نیز حضور داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم