نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

توانمندی‌های مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای علوم و تحقیقات در خدمت دانش پزشکی

نشست آشنایی با توانایی‌ها و امکانات مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه پزشکی، با حضور دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه در علوم پزشکی در این نشست بر تبادل همکاری این مرکز با متخصصان و تیم‌های مختلف پزشکی برای دستیابی به ابزارآلات پزشکی ساخته شده از پلاسما بر اساس شواهد بالینی در چارچوب اخلاق پزشکی تاکید کرد.

در این نشست دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، مرکز تحقیقات پلاسما در علوم پزشکی را جزو مراکز مهمی عنوان کرد که امکان تولید محصول در قالب شرکت‌های دانش بنیان را دارد.

در این جلسه تشکیل شرکت‌های دانش بنیان برای تولید و استفاده از ابزارها و دستگاه های پزشکی مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد در یک جلسه کارشناسی، ابعاد مختلف پروژه و امکاناتی که دانشگاه آزاد اسلامی در جهت تسهیل این فرایند فراهم می کند، مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر محمود قرآن‌ نویس رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما با ارائه گزارشی از فعالیت های این حوزه در عرصه بین المللی، درباره دستگاه تولید کننده اشعه پلاسما که در اختیار این مرکز قرار دارد، گفت: مرکز فیزیک پلاسمای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق تولید پلاسمای اتمی قادر خواهد بود برای مصارف پزشکی تجهیزات لازم اشعه پلاسما را تهیه کند.

رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما ضمن نمایش دستگاه Plasma jet، آن را در زمینه پزشکی پرکاربرد دانست و اظهار کرد: این دستگاه می تواند در بیمارستان ها و درمان بیماری هایی از جمله درمان زخم، دیابت، چشم، میکروب‌زدایی و … موثر باشد. البته تاکنون تحقیقات این مرکز در محیط آزمایشگاهی و روی حیوانات انجام شده است. در این نشست دکتر ناصر استاد رئیس مرکز پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی نیز حضور داشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم