نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تهیه نرم افزار سجاد برای ارائه خدمات الکترونیکی سراسری به دانشجویان علمی کاربردی

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از ایجاد امکان ارایه خدمات سامانه سجاد برای الکترونیکی و سراسری شدن خدمات تحصیلی این دانشگاه به ۷۰۰ هزار کاربر دانشجو خبر داد.


به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس،‌
مرتضی گل‌نژاد، در اولین کارگاه منطقه ای “سامانه سجاد “دانشگاه جامع علمی کابردی استانهای جنوبی کشور که در شیراز برگزار شد، راه‌اندازی پروژه “سجاد” در کشور را کاری بزرگ در حوزه آی‌تی دانست و گفت: تا قبل ازسال ۱۳۹۰ اقدامات دراین حوزه به‌صورت جزیره‌ایی و بدون پشتوانه های نظارتی انجام می‌شد که مشکلات بسیاری را به همراه داشت .

گل‌نژاد ادامه داد: با هدف یکپارچه سازی اطلاعات و اتخاذ تصمیمات صحیح و اثرگذار درحوزه اجرا، روند تحقیقات پیرامون ایجاد این سامانه از سال ۱۳۹۰ به همت کارشناسان دانشگاه جامع علمی کاربردی آغاز شده و هم اکنون مراحل تکمیلی آن با بررسی نقاط ضعف وقوت درحال انجام است.

وی یادآورشد: با بهره برداری اصولی از این سامانه بیش از ۷۰۰هزار کاربر از مراکز آموزش علمی – کاربردی در سراسر کشور می‌توانند خدمات آموزشی خود را با مراجعه به “سامانه سجاد “دریافت کنند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه اکنون کار در مرحله تعریف سامانه پرداخت شهریه دانشجویان است، به ایجاد زیر ساخت های موثر در تقویت این سامانه اشاره و اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از هزار مرکز آموزشی در کل کشور را تحت نظارت و مدیریت خود دارد و نیاز به ایجاد و توسعه چنین سیستمی با اتخاذ روش‌های مهندسی احساس می‌شد.

گل‌نژاد همچنین گفت: سامانه سجاد با بهره گیری از دانش روز به گونه ایی تعریف شده است که بدون نیازبه بعضی خدمات پشتیبانی و غیر ضرور امکان پایش آمارها و اطلاعات را به‌صورت لحظه‌ایی به مدیران و مراکز ستادی دانشگاه جامع علمی کاربردی می دهد.

سامانه سجاد نیازهای علمی وآموزشی فراگیران را تامین خواهد کرد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس نیز گفت: نقش کارشناسان (آی.تی) در تمامی ابعاد زندگی بشر بی بدیل وروبه افزایش است .

علیرضا موغلی با اشاره به رشد روز افزون علم و نیاز به کاربردی شدن علوم در زندگی بشر با هدف پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه استفاده از تجربه و مباحثه پیرامون ارتقای جایگاه “سامانه سجاد” به منظور ارتقای اطلاعات وبهره مندی از دانش روز پژوهشگران وتحلیل داده‌ها است.

وی ابراز امیدواری کرد تا نتایج این کارگاه بصورت تدوین شده در اختیار کارشناسان قرار گیرد.

موغلی همچنین گفت: تا قبل از سال ۱۳۹۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی از نرم افزارهای پراکنده‌ای استفاده می‌کرد اما درهمان سال به متمرکز نمودن این سیستم ها در سامانه سجاد در هزار مرکز تحت نظارت این دانشگاه در سراسر کشورتصمیم گرفته شد.

وی هدف اصلی برگزاری این کارگاه را انتقال تجربه عنوان و اضافه کرد: با بحث و نظر مشکلات سیستم نرم افزار سامانه سجاد برطرف و آماده بهره‌گیری خواهد شد و همچنین با تهیه کتابچه مربوطه در روند اجرای سامانه کوشش خواهد شد تا امور مربوط به ‌ثبت‌نام و و فرایند آموزشی به نحوی شایسته و متمرکز انجام شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس در ادامه یادآور شد: بالغ بر ۷۰۰ هزار دانشجو در کل کشور تحت پوشش خدمات آموزشی این دانشگاه در هزار مرکز هستند که از این تعداد ۴۵ مرکز اموزشی با ۳۱ هزار دانشجو در استان فارس است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم