نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تهران، میزبان وزرای علوم جنبش عدم تعهد

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از حضور نمایندگان ۵٨کشور که ٣١عدد آن ها در سطح وزیر هستند در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا،دکتر سالار آملی در نشست خبری که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد،با اشاره به شروع فعالیت جنبش عدم تعهد از سال ١٩۶١افزود:از زمان شروع فعالیت این جنبش،علی رغم اهمیت علم و فناوری،حرکت مستقلی در این زمینه صورت نگرفته بود.

وی با تاکید بر اینکه ایران سردم دار یک حرکت مستقل در زمینه علم و فناوری در کشورهای جنبش عدم تعهد است،اظهار کرد:اگر دست به دست هم دهیم تاریخ جدیدی را با همکاری کشورهای غیر متعهد شروع خواهیم کرد که بستر ساز علم و فناوری برای توسعه پایدار است.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل با بیان اینکه ایران دارای ظرفیت بیشماری در زمینه تولید علم و فناوری است،گفت:انتظار داریم یکی از دستاوردهای ما از این اجلاس این باشد که ظرفیت خالی کشور ما،کشورهای غیر متعهد را سیراب کند و آموزش عالی در کشور ما بین المللی شود.

دکتر سالار آملی افزود:جذب دانشجو، انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی و استفاده متقابل از دانش اساتید در راستای بین المللی کردن آموزش عالی است.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل با تاکید بر اینکه همکاری های جنوب-جنوب یکی دیگر از اهداف این اجلاس است،توضیح داد:شکافی بین کشورهای شمال و کشورهای جنوب وجود دارد و کشورهای شمال آنطور که باید با کشورهای جنوب ارتباط برقرار نمیکنند،به همین دلیل گسترش همکاری های جنوب از ضروریات است و این اجلاس به این روند سرعت می‌بخشد.

سالار آملی در ادامه با بیان اینکه این اجلاس از روز سوم تا پنجم اسفند برگزار میشود،درمورد برنامه زمانی توضیح داد:در روز اول مقامات کارشناس در سطح معاونین وزرای دانشگاه با یکدیگر به گفت و گو می‌پردازند و در روز دوم و سوم این اجلاس، وزرا با یکدیگر دیدار می کنند.

دکتر سالار آملی ادامه داد:در روز اول بیانیه تهران مورد بررسی قرار میگیرد،این بیانیه از حدود هفت ماه پیش در نیویورک به بحث گذاشته شده و در مسیر نهایی شدن قرار دارد. در روز دوم و بعد از افتتاحیه، وزرای کشورهای مختلف نگاه و تحلیل خود را در مورد این بیانیه ارائه می کنند.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم