نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تهدید کالج‌های خصوصی برای آموزش عالی یونان

تصمیمات اخیر «اندرآس لاوردوس»، وزیر آموزش یونان، «آموزش عالیِ رایگان و دولتی» این کشور را با تهدید روبرو کرده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آندراس لاوردوس وزیر آموزش یونان اصلاحیه‌ای را به لایحه تحقیقات و توسعه این کشور افزوده که در صورت تصویب آن، آموزش عالیِ دولتی در این کشور با تهدید جدی مواجه خواهد شد. بنابراین لایحه، مدارک اعطایی از سوی کالج‌های غیردولتی با عنوان مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد شناخته می‌شوند و این مدارک تحصیلی از سوی سازمان‌های ارزشیابی مدارک بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شوند.

جامعه دانشگاهی، اتحادیه‌ها، دانشجویان و والدین آنها می‌گویند از آنجا که دانشگاه‌های دولتی کشور با کاهش ۶۷ درصدی بودجه‌های خود روبه‌رو هستند توانایی آنها در ارائه آموزش باکیفیت کاهش می‌یابد و ارزش مدارک تحصلی آنها تنزل می‌یابد و این مساله یک سود نابرابر را عاید دانشگاه‌های غیردولتی یونان می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، منتقدان می‌گویند این اقدام فراقانونی و گاهی فراتر از اعلام نظر «آنتونیس ساماراس»، نخست‌وزیر این کشور از حذف ماده ۱۶ قانون اساسی این کشور خبر داد. این اقدام راه را برای احداث دانشگاه‌های خصوصی باز می‌کند. این در حالی است که بنابر این قانون، آموزش عالی در حیطه اختصاصی دولت است که به صورت رایگان در اختیار تمام شهروندان یونان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم