نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تهدید کالج‌های خصوصی برای آموزش عالی یونان

تصمیمات اخیر «اندرآس لاوردوس»، وزیر آموزش یونان، «آموزش عالیِ رایگان و دولتی» این کشور را با تهدید روبرو کرده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آندراس لاوردوس وزیر آموزش یونان اصلاحیه‌ای را به لایحه تحقیقات و توسعه این کشور افزوده که در صورت تصویب آن، آموزش عالیِ دولتی در این کشور با تهدید جدی مواجه خواهد شد. بنابراین لایحه، مدارک اعطایی از سوی کالج‌های غیردولتی با عنوان مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد شناخته می‌شوند و این مدارک تحصیلی از سوی سازمان‌های ارزشیابی مدارک بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شوند.

جامعه دانشگاهی، اتحادیه‌ها، دانشجویان و والدین آنها می‌گویند از آنجا که دانشگاه‌های دولتی کشور با کاهش ۶۷ درصدی بودجه‌های خود روبه‌رو هستند توانایی آنها در ارائه آموزش باکیفیت کاهش می‌یابد و ارزش مدارک تحصلی آنها تنزل می‌یابد و این مساله یک سود نابرابر را عاید دانشگاه‌های غیردولتی یونان می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، منتقدان می‌گویند این اقدام فراقانونی و گاهی فراتر از اعلام نظر «آنتونیس ساماراس»، نخست‌وزیر این کشور از حذف ماده ۱۶ قانون اساسی این کشور خبر داد. این اقدام راه را برای احداث دانشگاه‌های خصوصی باز می‌کند. این در حالی است که بنابر این قانون، آموزش عالی در حیطه اختصاصی دولت است که به صورت رایگان در اختیار تمام شهروندان یونان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم