نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تنها تشکل‌های مجوز دار می‌توانند در دانشگاه آزاد فعالیت کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتباط دانشگاه آزاد با دولت تدبیر و امید بسیار خوب است و به نوعی می توان گفت دانشگاه آزاد با ظرفیت سازی بار را از دوش دولت بر داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حمید میرزاده در جمع خبرنگاران تبریزی در خصوص سفر به تبریز، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در دانشگاه های آزاد هیات امنا تشکیل شده است و برای حضور در هیات امنای دانشگاه های آزاد آذربایجان شرقی به این استان سفر کرده ام.

وی با بیان اینکه ۳۱ هیات امنا در آذربایحان شرقی تشکیل شده است، افزود: هیات امناها در چارچوب وظایف خود مختار هستند تصمیماتی بگیرند و دو کمیسیون دایمی و نظارتی بر اجرای این مصوبات نظارت دارند.

میرزاده در خصوص بازدید از بیمارستان سجاد که توسط دانشگاه آزاد واحد تبریز در حال احداث است، گفت: برای اتمام احداث ساختمان بیمارستان سجاد حدود ۶ میلیارد تومان بودجه نیاز است که امیدوارم با همکاری نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی و رایزنی با وزارت بهداشت و درمان مراحلر تجهیز این بیمارستان به اتمام رسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: هماهنگی و همکاری وزارت بهداشت در تجهیز بیمارستان امام سجاد (ع) به ویژه در زمینه ارائه تسهیلات ارزی و اختصاص ارز مبادله ای به دانشگاه آزاد اسلامی برای خرید و واردات تجهیزات ضروری به نظر می رسد.

میرزاده از بهره برداری پنج بیمارستان در سال جاری از سوی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: امسال پنج بیمارستان به جمع بیمارستان های دانشگاه آزاد افزوده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه برنامه ها از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی بازدید کردیم و بیش از ۱۰ طرح از طرح های موجود در این نمایشگاه قابلیت تولید انبوه دارند.

ریس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح توسعه تحصیلات تکمیلی، اظهار کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی در برنامه دانشگاه آزاد قرار دارد و شهرستان هایی که از نظر فضا و وجود استاد غنی هستند، می توانند از بهمن ماه سالجاری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو ثبت نام کنند.

وی افزود: ایجاد پارک های علم و فناوری و مراکز رشد نیز در برنامه چهارساله دانشگاه آزاد درج شده است.

میرزاده تأکید کرد: تعیین و تکلیف واحد های زیان ده، اجرایی کردن طرح نیروگاه خورشیدی، تأسیس دانشگاه بین المللی در تبریز و تأسیس مرکز پژوهش تولیدات گیاهان دارویی در تبریز و میانه از مصوبات جلسه امروز هیات امنای دانشگاه های آزاد آذربایجان شرقی است.

وی ادامه داد: برخی دانشگاه ها به دلیل کمبود دانشجو و یا انجام فعالیت های عمرانی، زیان ده هستند که تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شده است و انتظار می رود تعداد واحد های زیان ده تا پایان سالجاری کاهش چشمگیری داشته باشد.

دکتر میرزاده تأکید کرد: این امکان وجود دارد که برخی از دانشگاه های زیان ده حتی منحل شوند!

وی در خصوص فعالیت تشکل های سیاسی در دانشگاه های آزاد، اظهار کرد: تنها تشکل های مجوزدار از شورای عالی انقلاب فرهنگی، می توانند در دانشگاه آزاد فعالیت کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هیچگاه اجازه نمی دهیم از امکانات دانشگاه آزاد در راستای تبلیغات سیاسی استفاده شود و مدیرانی که نمی توانند خود را با سیاست های دانشگاه آزاد وفق دهند، باید جای خود را به افراد دیگری دهند.

وی در خصوص تأسیس دانشکده “خبر” اظهار کرد: این دانشکده به دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز وابسته خواهد شد.

میرزاده خاطرنشان کرد: مردان بزرگی در تاریخ آذربایجان شرقی قرار دارند و ضریب هوشی مردمان این استان بسیار بالا است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم