نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تمدید مهلت جایابی دانشجویان بورسیه تا ۱۵ اسفند

مدیرکل بورس وزارت علوم با اشاره به مهلت تعیین شده برای جایابی دانشجویان بورس گفت: دانشجویانی که تا تاریخ ۱۵ اسفند نتوانند شرایط صدور بورس را فراهم کرده و جایابی کنند باید با هزینه شخصی ادامه تحصیل دهند.

دکتر احمد غلامی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد بورسیه‌های تبدیلی اظهار کرد: حدود ۵۰۰ نفر هستند که تاکنون محل خدمتشان مشخص نشده و پرونده آنها کامل نشده است و تا دانشگاه محل خدمت آنها مشخص نشود نمی‌توان حکمی برای آنها صادر کرد.

وی ادامه داد: غیر از شرایط علمی، آموزشی و کیفی، یکی از شرایط صدور حکم بورس، جایابی است. مهلت تعیین شده برای جایابی ۳۱ شهریور ۹۳ بود و تاکید شده بود افرادی که تا تاریخ مشخص شده نتوانند جایابی کنند پرونده‌شان قابل پیگیری نخواهد بود.

مدیرکل بورس وزارت علوم با بیان اینکه مهلت تعیین شده دوبار تمدید شد، اظهار کرد: زمانی که دکتر نجفی سرپرست وزارت علوم بودند با اختیارات قانونی که داشتند این مهلت را تا ۱۵ بهمن ماه تمدید کردند وهم اکنون با اینکه این مهلت پایان نیافته است، دکتر فرهادی وزیر علوم یک ماه دیگر به آن اضافه کرده‌اند و این تاریخ تا ۱۵ اسفند تمدید شد.

دکتر غلامی ادامه داد: دانشجویان باید به لحاظ شرایط علمی یعنی معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد، شرط سنی و عدم اشتغال همزمان (دانشجوی تمام وقت) مشکلی نداشته و تا ۱۵ اسفند جایابی کنند تا حکم بورس برای آنها صادر شود.

وی با تاکید بر اینکه مهلت تعیین شده تمدید نخواهد شد ادامه داد: امیدواریم این دانشجویان که طبق ادعای خود از لحاظ علمی قوی هستند بتوانند جایابی کنند. وزارت علوم ظرفیت اعلام شده برای پذیرش بورسیه توسط دانشگاه‌های مختلف را با ذکر نام دانشگاه و ظرفیت‌ها در اختیار ما قرار داد و ما این اطلاعات را هفته گذشته به دانشجویان اعلام کردیم که بتوانند جایابی کنند.

مدیرکل بورس وزارت علوم در پایان تاکید کرد: طبق سیاست‌های اعلامی وزارت علوم و مصوبه شورای مرکزی بورس در این مورد، افرادی که نتوانند شرایط صدور حکم بورس را دریافت کنند باید با هزینه شخصی ادامه تحصیل بدهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم