نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی

رئیس دانشگاه فردوسی با اشاره به مقام‌های مختلفی که دانشجویان این دانشگاه در عرصه‌های مختلف آموزشی کسب کرده‌اند، گفت: خوشحالیم که دانشجویان در دست‌یابی به موفقیت‌ها گوی سبقت را از اساتید خود ربوده‌اند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدکافی ظهر امروز در اختتامیه چهاردهمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی که در سالن فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار می‌شد، ‌اظهار کرد: کمبود و نقص‌هایی در عرصه نشر برای دانشجویان دانشگاه فردوسی وجود دارد که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این کاستی‌ها برطرف شود و بتوانیم در شکوفا شدن استعدادهای دانشجویان سهیم باشیم.

وی با بیان اینکه «در عرصه نشر، دانشگاه فردوسی رتبه بسیار خوبی دارد» تصریح کرد: دانشجویان امیدهای آینده برای حضور موفق در نشریات هستند.

رئیس دانشگاه فردوسی به مقام‌های کسب شده توسط دانشجویان این دانشگاه اشاره و عنوان کرد: دانشجویان این دانشگاه رتبه اول را در بخش هنری کشور و مقام اول و دوم را در المپیاد ورزشی در بخش پسران و دختران کسب کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم زهره سپهری‌شاملو، دبیر جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی، ،با بیان اینکه «نشریات دانشجویی این دانشگاه افتخار‌آفرینی‌های زیادی در جشنواره‌های کشوری کسب کرده‌اند» گفت: هر فردی قدرت تامل و تفکر داشته باشد فرصت وارد شدن به عرصه نشریات را از دست نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه حضور موفق در عرصه نشریات دانشجویی، جز با افزایش تعداد نشریات عملی نمی‌شود، تصریح کرد: باید نشریات دانشجویی از حالت کلیشه‌ای خود خارج شده تا بتوانند با خوانندگان خود تعاملی موفق داشته باشند.

سپهری‌شاملو به تعصب‌های غیرعقلانی که افراد از آن رنج می‌برند، اشاره کرد و افزود: یکی از گروه‌های که می‌توانند در این تعصب‌ها تردید ایجاد کنند و آن‌ها را از بین ببرد گروه نشریات دانشجویی است.

وی اظهار کرد: وقتی انسان در زندگی خود ارزشی نداشته باشد، دچار آسیب‌های زیادی می‌شود اما تعصب‌های غیرعقلانی هم می‌تواند آسیب‌های غیر قابل جبرانی به فرد وارد کند.

در این مراسم همچنین دکتر احمدرضا اصغرپور ماسوله، دبیر علمی جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی، با بیان اینکه «سال گذشته پیشنهاد تغییر در شکل و نوع چاپ را به نشریات دادیم» گفت: نشریات می‌توانند با قالب های نوین و هزینه کمتر چاپ شوند تا با مصرف کمتر کاغذ به محیط‌زیست آسیب کمتری برسد.

وی با اشاره به این که عملکرد هیات داوری کاملا شفاف‌ بود، گفت: با کمک ۹ نفر از متخصصان دانشگاه و رسانه سعی کردیم داوری قابل اعتمادی داشته باشیم.

معاون اجتماعی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه «نشریات نفوذ بسیاری در بین دانشجویان دارند» اظهار کرد: امیدواریم با پایان یافتن این دوره از مسابقات باب نوینی در عرصه نشریات دانشجویی باز شود.

اصغرپور عنوان کرد: در بخش علمی و فرهنگی، اجتماعی ۱۹ نشریه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در بخش نشریات علمی و نشریات فرهنگی و اجتماعی سه نشریه و در بخش آثار برتر پنج نشریه حائز رتبه‌های برتر شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم