نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تلاش دانشگاه‌های ایرلند برای خروج از بحران مالی

گروه خدمات مشاوره‌ای «تاتا»، ثروتمندترین کمپانی هندی قصد دارد با انعقاد قراردادی، ایرلند را به نخستین مقصد آموزش مجازی جهان تبدیل کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمپانی «تاتا» قصد دارد با انعقاد یک قرارداد، یرلند را به نخستین مقصد آموزش مجازی تبدیل کند و از این راه میلیونها دلار سود عاید دانشگاه‌های ورشکسته ایرلندی نماید.

مدیرعامل کمپانی تاتا که سرمایه‌ای ۶۶ میلیارد دلاری را در اختیار دارد هفته پیش با «ریچارد بروتون»،‌ وزیر کار ایرلند برای بهبود پیشرفت این طرح دیدار کرد. «نتاراجان چاندراسکاران» ملقب به «چاندرا» مدیر اجرایی کمپانی تاتا‌ در راس این توافق قرار دارد. وی برای اجرای این طرح با رهبران ایرلند و روسای دانشگاه‌های این کشور جلسه‌هایی را برگزار کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، کمپانی تاتا قصد دارد دوره‌های آموزش مجازی را ارائه کند که این دوره‌ها مورد تایید دانشگاه‌های ایرلند هستند و می‌توان به صورت بین المللی آن را برای دانشجویان سراسر جهان ارائه کرد. در این دوره‌ها از کمک‌های فنی فراهم شده از سوی کمپانی «تاتا» که در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر نیرو در استخدام خود دارد استفاده می شود.

این همکاری برای دانشگاه‌های ایرلند میلیون‌ها دلار سود به همراه خواهد داشت. این توافق در حالی رخ می‌دهد که دانشگاه‌های این کشور به دنبال وقوع بحران مالی با قطع بودجه‌های دولتی مواجه هستند. با این حال این قرارداد هنوز نهایی نشده و از طرفی نیز رقیبی به نام کانادا هر آن احتمال دارد تا هند را از میدان رقابت خارج کند ایرلند هنوز برای انتخاب میان این دو کشور مردد است.

کمپانی «تاتا» از راه دانشگاه‌های ایرلندی دروس و محتوای آموزش مجازی را به بازارهای آمریکایی به فروش می‌رساند. اگرچه در آمریکا مفهوم آموزش مجازی آنلاین پیشرفته تر است اما هنوز یک پرچمدار قدرتمند برای ارائه این شیوه آموزشی پا به عرصه نگذاشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم