نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تقدیر از استادان پیشکسوت دانشگاه علوم و تحقیقات

مراسم تقدیر از استادان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به ویژه استادان پیشکسوت، به مناسبت گرامیداشت روز استاد و شهادت استاد مطهری با حضور مسئولان، استادان و دانشجویان این واحد برگزار شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترعلی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در این مراسم با اشاره به نیازمبرم جامعه به تربیت نیروی نخبه، متخصص و متعهد، تصریح کرد: برای رفع خلاء فقدان شخصیت‌های برجسته‌ای همچون علامه مطهری که جان خود را فدا کردند و یا عمرشان آنقدر طولانی نبوده تا جامعه از وجود ارزشمندشان بهره ببرد، جامعه دانشگاهی باید برای تربیت شخصیت‌های برجسته علمی و فرهنگی کشور همت کند.

عباسپورافزود: یک مرکزعلمی و دانشگاهی تنها زمانی موفق به پیشرفت می شود که از نیروی انسانی متخصص و متعهد برخوردار باشد و شاکله اصلی نیروی انسانی در دانشگاه‌ها را هم اساتید و اعضاء هیات علمی تشکیل می‌دهند.

وی از اساتید خواست تا بیش از پیش در تحقق یک مرکز علمی پیشرفته در این دانشگاه کوشا باشند و گفت: درایجاد یک مرکزعلمی پیشرفته علاوه بر تخصص، تعهد نیز لازم است و امکانات فیزیکی، فضا و تجهیزات مقدمات یک فعالیت را تشکیل می دهند، ولی حرکت اصلی تنها به دست توانای اساتید صورت می گیرد.

عباسپور دانشجویان را الگوبردار از رفتار و نحوه برخورد اساتید دانست و ادامه داد: رفتار و منش اساتید در زمینه‌های علمی و اخلاقی، الگویی مناسب برای نسل جوان کشور خواهد بود که در آینده مدیریت‌های کلان کشور را به دست خواهند گرفت و کشور را در دنیای پر تلاطم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هدایت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه اسوه اخلاق هستند و می توانند در پیشرفت اخلاق و فرهنگ اسلامی بسیار تاثیر گذار باشند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات با اشاره به لزوم استفاده از توان نخبگان و افرادی که در خارج از محیط دانشگاه فعال هستند، گفت: اساتید بسیار ارزنده ای در مراکز تحقیقاتی کشور فعالیت دارند در حالی که تاکنون تجربه فعالیت در دانشگاه ها را پیدا نکرده اند می توان از این ظرفیت ها به نحو احسن بهره برد و بستر های لازم برای فعالیت این افراد در محیط دانشگاهی کشور فراهم کرد.

وی با اشاره به تأثیرگذاری رفتار و منش اساتید بر دانشجویان افزود: اساتید دانشگاه ها تنها به ارائه درس و یا راهنمایی چندین پروژه و رساله دانشجویان اکتفاء نکنند ، بلکه تلاش کنند در جمع پویای دانشجویان حضور فعال داشته و اندوخته های گسترده علمی ، تجربی و ایمانی خود را در اختیار نسل های آینده کشور قرار دهند .

عباسپور ادامه داد : واحد علوم و تحقیقات ، در صدد است تا زمینه های حضور فرهنگی ، اخلاقی و ایمانی اساتید در دانشگاه را بهتر و بیشتر فراهم کرده تا دانشجویان از این منابع جوشان علمی به نحو مطلوب استفاده نمایند.

بر اساس این گزارش در این مراسم به پاس تلاش و زحمات اساتید پیشکسوت واحد علوم و تحقیقات دکتر رضا نجف بیگی، دکتر علی پذیرنده، دکتر سید محمد سید میرزایی ، دکتر حسین صدقی و دکتر ایرج اعتصام و اساتید برتر دکتر امیر حیدری نسب، دکتر محمدرضا احسانی، دکتری سید عباس ذهبی، دکتر نبی اله منصوری، دکتر فریبا زمانی، دکتر سید محمدرضا فاطمی، دکتر محسن رستمی ، دکتر یوسف سید جلیلی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم