نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تفکیک بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در مورد جدا شدن معاونت آموزشی از معاونت فرهنگی در وزارت بهداشت، گفت: پیش از این بودجه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی یک جا تخصیص می‌یافت. امسال طی مذاکراتی که داشتیم قرار شد بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی جدا شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر داوود آبادی فراهانی در حاشیه برگزاری سیزدهمین همایش دبیران هم‌اندیشی استادان دانشگاه‌های کشور در جمع خبرنگاران، با اشاره به کمبود فعالیت‌های دانشجویی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: ما برای این مسأله به دنبال حذف خلأهای زمانی هستیم.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی گفت: متأسفانه زمان بسیار زیادی از وقت دانشجویان صرف تردد بین خوابگاه، بیمارستان و دانشکده می‌شود.

وی ادامه داد: مدل ما این است که همه این فعالیت‌ها در یک پردیس دانشگاهی متمرکز شود و با کاهش مسافت‌ها برای دانشجویان زمان بیشتری ایجاد شود.

فراهانی اضافه کرد: همچنین دانشجویان علوم پزشکی بخشی از فعالیت‌های فردی را شخصاَ انجام می‌دهند که در این راستا طرح معیشت جامع دانشجویی برای ارائه این خدمات به دانشجویان ارائه شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکانات کافی برای راه‌اندازی پردیس‌های دانشگاهی وجود دارد، گفت: در حال حاضر اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی برای این منظور زمین مناسب خریداری کرده‌اند و برخی نیز فعالیت احداث ساختمان‌ها را آغاز نموده‌اند. امیدواریم در یک دوره ۷ تا ۸ سال به این هدف دست یابیم.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: با این حال در دانشگاه‌های تیپ ۳ و کوچک تلفیق این دو معاونت از لحاظ مدیریتی و عملی غیرممکن و غیرمنطقی نیست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم