نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تفکیک بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در مورد جدا شدن معاونت آموزشی از معاونت فرهنگی در وزارت بهداشت، گفت: پیش از این بودجه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی یک جا تخصیص می‌یافت. امسال طی مذاکراتی که داشتیم قرار شد بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی جدا شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر داوود آبادی فراهانی در حاشیه برگزاری سیزدهمین همایش دبیران هم‌اندیشی استادان دانشگاه‌های کشور در جمع خبرنگاران، با اشاره به کمبود فعالیت‌های دانشجویی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: ما برای این مسأله به دنبال حذف خلأهای زمانی هستیم.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی گفت: متأسفانه زمان بسیار زیادی از وقت دانشجویان صرف تردد بین خوابگاه، بیمارستان و دانشکده می‌شود.

وی ادامه داد: مدل ما این است که همه این فعالیت‌ها در یک پردیس دانشگاهی متمرکز شود و با کاهش مسافت‌ها برای دانشجویان زمان بیشتری ایجاد شود.

فراهانی اضافه کرد: همچنین دانشجویان علوم پزشکی بخشی از فعالیت‌های فردی را شخصاَ انجام می‌دهند که در این راستا طرح معیشت جامع دانشجویی برای ارائه این خدمات به دانشجویان ارائه شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکانات کافی برای راه‌اندازی پردیس‌های دانشگاهی وجود دارد، گفت: در حال حاضر اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی برای این منظور زمین مناسب خریداری کرده‌اند و برخی نیز فعالیت احداث ساختمان‌ها را آغاز نموده‌اند. امیدواریم در یک دوره ۷ تا ۸ سال به این هدف دست یابیم.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: با این حال در دانشگاه‌های تیپ ۳ و کوچک تلفیق این دو معاونت از لحاظ مدیریتی و عملی غیرممکن و غیرمنطقی نیست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم