نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تفاهم‌نامه وزارت علوم با بانک سپه

وزیرعلوم بر استفاده هیئت های امنای دانشگاه ها از تسهیلات بانکی برای تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام اشاره کرد و گفت: این طرح ها شامل پروژه هایی می شود که موافقت نامه و بودجه مصوب دارند و به واسطه تاخیری که در عدم پرداخت موافقت نامه ها رخ می دهد ، می توانند از امکانات و تسهیلات بانکی استفاده کرده و به پشتوانه در آمد های اختصاصی شان که تضمینی برای این تسهیلات محسوب می شود ، از بانک وام بگیرند .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رضا فرجی دانا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت علوم با بانک سپه از عملیاتی شدن مفاد این تفاهم نامه در سطح دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور، امضا آن در آغاز سال جدید را به فال نیک گرفت و اظهار داشت : استفاده از ظرفیت شرکت سرمایه گذاری بانک سپه در مقوله مهم حمایت از ایده های نوآورانه می تواند موثر واقع شود .

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه هنوز قالب حقوقی مشخصی برای این امر در قوانین گنجانده نشده است ، گفت : امیدواریم بتوانیم هر چه سریع تر در این زمینه لایحه ای تنظیم کنیم تا این نوع سرمایه گذاران در کشور تعیین تکلیف شوند و در این خصوص دوستان بانک سپه نیز با نگرشی که نسبت به مسائل مالی این فرایند دارند باید با ارائه راه حل اصولی ما را در حل این معضل یاری کنند تا این ایده های نو آورانه در سراسر کشور پا بگیرند .

گفتنی است موضوع این تفاهم نامه ، برقراری و گسترش مراودات بانکی و تمرکز بخشی از وجوه وزارتخانه ، سازمانها و دانشگاههای تابعه نزد بانک سپه و مدت آن یک سال است که در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

بر اساس این گزارش در بخشی از این تفاهم نامه وزارت علوم متعهد می شود زمینه انتقال بخشی از وجوه خود ، مراکز زیر مجموعه و دانشگاههای تابعه خود را به بانک فرهم نموده و نسبت به اخذ انواع ضمانت نامه و حواله های ریالی و ارزی و گشایش انواع اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی نزد بانک را ایجاد نمایند. همچنین ایجاد فضای مناسب جهت استقرار شعبه یا باجه و نصب دستگاه خودپراز را در محل وزارتخانه ، سازمانها و دانشگاههای تابعه از دیگر اقدامات وزارت علوم خواهد بود.

در بخش دیگری از این تفاهم نامه بانک سپه متعهد شد نسبت به افتتاح حساب و تمرکز وجوه وزارتخانه علوم، مراکز تابعه و دانشگاهها نزد کلیه شعب خود ، صدور انواع ضمانت نامه ریالی و ارزی ،ارائه سرویس مطلوب به وزارتخانه ، کارکنان ، سازمانها و دانشگاههای تابعه ، ارائه تسهیلات در قالب قرار دادهای جداگانه و افتتاح انواع حساب برای دانشجویان اقدام کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم