نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تغییر مدل بین‌المللی کردن واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، ازایجاد بورد بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور روسای فعلی و سابق دانشکده های پزشکی اروپایی خبر داد و گفت: مدل بین المللی کردن واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد تغییر یافته است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، در مراسم گرامیداشت روز معلم در واحد دندانپزشکی تهران، گفت:مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی درحوزه پزشکی ظرفیت جدیدی برای کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان این که سیاست های کلان دولت در راستای توسعه بخش غیر دولتی است، افزود: زمانی دولت، بخش غیردولتی و خصوصی را رقیب خود می دانست و در این در حالیست که سیاست فعلی دولت بر مبنای توسعه بخش غیر دولتی قرار گرفته است، به همین خاطر فرصت توسعه دانشگاه آزاد همچنان فراهم است.

وی با اشاره به سهم دانشگاه آزاد در آموزش عالی، خاطر نشان کرد: با وجود این که در سال های اخیر بیش از ۲۵۰۰ مرکز آموزش عالی ایجاد شده است، اما دانشگاه آزاد با دارا بودن پتانسیلی عظیم، همچنان در بخش آموزش عالی نقش بی بدیلی را ایفا می کند.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، اظهار داشت: مدیران گذشته بستر مناسبی را در حوزه پزشکی ایجاد کرده اند، به همین خاطر باید از پتانسیل ها استفاده و پرش های آتی را طراحی کنیم.

دکتر لاریجانی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش ۲۷ درصد از رشته های تخصصی حوزه پزشکی را برعهده دارد، افزود: با توجه به آمار پذیرفته شدگان دانشجویان پزشکی در آزمون های ملی می توان گفت که سطح علمی بخش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بالاتر از سطح علمی دیگر دانشگاه هاست.

وی با تاکید بر بین المللی کردن بخش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با انعقاد قرارداد با برخی اساتید بین المللی مقدمات این موضوع فراهم شده است.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی، ازایجاد بورد بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور روسای فعلی و سابق دانشکده های پزشکی اروپایی خبر داد و گفت: مدل بین المللی کردن واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد تغییر یافته است؛ از این پس واحدهای واقع در مناطق آزاد با سطح امکانات پایین دیگر واحد بین الملل تلقی نمی شوند.

دکتر لاریجانی با بیان این که واحد دندانپزشکی تهران پتانسیل ایجاد یک مرکز پژوهشی را داراست، افزود: حرکت های گسترده ای در دانشگاه آزاد اسلامی در راستای پشتیبانی از پژوهش در حال پیگیری است، بنابراین حوزه پزشکی نیز باید به شکلی هدفمند در این عرصه وارد شود.

دکتر مصداقی نیا، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد نیز در این مراسم اظهار داشت: واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی جزو افتخارات دانشگاه آزاد به شمار می رود.

وی افزود: اگر سایر دانشکده های پزشکی دانشگاه آزاد نیز از سیاست دانشکده دندانپزشکی پیروی می کردند، امکان توسعه متوازن و مناسب نیز برای آنها در دانشگاه آزاد وجود داشت.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان بر توسعه انتشارات و پژوهش در این دانشگاه تاکید کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم