نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تغییرات جدی در آموزش پزشکی در راه است

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم برقراری روحیه امید و نشاط در دانشگاه‌ها از برنامه‌های تدوین شده جهت ایجاد تغییرات جدی در حوزه آموزش پزشکی خبر داد و تاکید کرد: مجموعه این تغییرات در جهت ارتقای کیفی دانش پزشکی کشور است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که صبح امروز در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: دانشگاه تهران مایه افتخار ایرانیان و مسلمانان و یکی از کانون‌هایی است که همیشه می‌توان به آن افتخار کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه تهران نماد علمی کشور است، افزود: به همین دلیل باید حساسیت‌ها در بکارگیری نیرو برای این دانشگاه بیشتر باشد و در این دانشگاه به روی همه ایرانیان گشوده شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه رقابت در عرصه دانشجویی بازتر است، اظهار کرد: بهترین افراد جذب این دانشگاه شده‌اند و امیدوارم تلاش این افراد ثمربخش باشد. آنچه از اهداف جمهوری اسلامی ایران برمی‌آید، این است که امید و نشاط باید در فضای دانشگاه وجود داشته باشد و این فرصت را برای دانشجو ایجاد کرد که دانشگاه را خانه خود بداند. دانشگاه باید در اختیار دانشجو باشد و فضای روح‌بخش و امیدآفرین داشته باشد.

وزیر بهداشت افزود: بدون تردید با این نگاه به دانشگاه، آینده و استقلال کشور بیشتر تامین می‌شود. دانشجو باید بداند کشور متعلق به خودش است و کشور در این شرایط حساس نیازمند دانش، فناوری و علم‌اندوزی است.

هاشمی با بیان اینکه هیچ‌چیز مانند اخلاق در زندگی بشر ماندگار نیست، گفت: دین اسلام هم چیزی غیر از این امر نیست و رسالت پیامبر (ص) هم اتمام مکارم اخلاقی بود.

وی با تاکید بر اینکه نیاز امروز جامعه ما علم و اخلاق است، اظهار کرد: باید به آینده کشور امیدوار باشیم. کشوری که بدون شعار می‌توان گفت همه دنیا به آن محتاج است، چراکه از منابع انسانی و خدادی بی‌نظیری برخوردار است.

وزیر بهداشت در ادامه به شروع طرح تحول سلامت از یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت در یک سال گذشته مشغول شروع طرح تحول نظام سلامت بود، اما در عین حال در آموزش و پژوهش برنامه‌های خوبی تدوین شد که امسال به ثمر خواهد رسید و تغییرات جدی در حوزه آموزش اتفاق خواهد افتاد. این تغییرات در جهت ارتقای کیفی دانش پزشکی در کشور است.

هاشمی خطاب به دانشجویان گفت: فرصت‌ها سریع می‌گذرند و نباید طوری عمل کنیم که بعدها افسوس بخوریم. باید سعی کنیم نسبت به گذشته محکم و مقاوم باشیم و نباید از موقعیت‌هایی که به قوی شدن کمک می‌کند، به راحتی عبور کنیم.

وی با اشاره به اتفاقات اخیری که در منطقه افتاده است، اظهار کرد: جهل بدترین بلا برای انسان است. کسی فکر نمی‌کرد افرادی به اسم دین، رفتارهایی کنند که تاکنون سابقه نداشته است. همه این رفتارها نشانه جهل و نادانی است. بنابراین تا جایی که امکان دارد مطالعه کنیم.

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: دانشجویان باید از اول همه به سلامتی خود توجه کنند. بی‌تحرکی، دشمن سلامتی است در حالی که ورزش می‌تواند به سلامت کمک کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم