نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعیین ۱۳ دانشگاه پیام نور به عنوان قطب‎ آموزش الکترونیکی در کشور

مدیرکل آموزش‌های آزاد دانشگاه پیام‌نور کشور گفت: در دانشگاه پیام‌نور بیش از ۷۰۰۰ دانشجو به صورت مجازی تحصیل می‌‎کنند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، نصیرزاده در کارگاه روش‎های تدریس الکترونیکی و تولید محتوا در محل دانشگاه پیام‌نور استان بیان کرد: توسعه آموزش‎های مجازی یکی از اهداف دانشگاه پیام‌نور محسوب می‌‎شود.

وی با بیان اینکه در دانشگاه پیام‌نور بیش از ۷۰۰۰ دانشجو به صورت مجازی تحصیل می‌‎کنند، ادامه داد: راه‌اندازی رشته‎های مجازی در هر دانشگاه منوط به فارغ‌التحصیلی یک دوره دانشجو در رشته مورد نظر و موارد دیگری است که بر اساس آیین‌نامه ظرفیت راه‌اندازی ۱۰ رشته مجازی دیگر در دانشگاه پیام‌نور وجود دارد.

مدیرکل آموزش‎های آزاد دانشگاه پیام‌نور کشور با بیان اینکه طرح تحصیل ۳۰ درصد از دانشجویان مجازی دانشگاه پیام‌نور به صورت تحصیل پژوهش‎محور تصویب شده، اظهار کرد: شیوه‎نامه تحلیل محتوای الکترونیکی تدوین و جهت بهره‌گیری از نظرات به واحدهای مختلف ارائه شده که پس از گردآوری نظرات جهت تصویب به شورای دانشگاه ارائه می‌‎شود.

نصیرزاده اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳ دانشگاه پیام‌نور به‎عنوان قطب‎های آموزش الکترونیکی و هشت دانشگاه به عنوان هشت مرکز حامی آموزش‎های الکترونیکی تعیین شده‎اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌هایی که به عنوان قطب آموزش‎های الکترونیکی در دانشگاه پیام نور تعیین شده‎ا‎‎ند، از یک ردیف بودجه‎ای خاص بهره‎مند می‌‎شوند، به شرایط مورد نیاز برای تعیین دانشگاه‌های پیام‌نور به عنوان قطب الکترونیکی اشاره کرد و افزود: تعداد اعضای هیات علمی در رشته و گرایش مورد نظر، فراهم بودن بستر اجرا، حضور فرد متخصص IT به صورت تمام وقت در استان، حضور فرد آشنا به IT و آموزش‌های الکترونیکی در مراکز مجری استانی و سهولت دسترسی از استان‌های دیگر به استان‌های قطب از جمله این شرایط است.

وی در ادامه گفت: پیگیر راه‌اندازی شبکه آموزش تلویزیونی از طریق سیستم ‌IP TV یا IP MEDIA هستیم که پروپزال آن نوشته شده و امیدواریم که محقق شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم