نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی کرسی‌های آزاداندیشی برتر در وزارت بهداشت

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی کرسی‌های آزاداندیشی برتر در این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدحسین آیتی در گردهمایی معاونان فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت از وزارتخانه‌های چندبعدی است و وظیفه‌های گوناگونی دارد اظهار کرد:‌ تامین بهداشت در کشوری به وسعت ایران، تامین درمان برای جمعیت ۷۵ میلیونی و تامین غذا و دارو به عنوان یکی از بحث‌های بسیار پیچیده از وظایف وزارت بهداشت است.

وی افزود: در کنار همه اینها این وزارتخانه وظیفه تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه پزشکی کشور را بر عهده دارد که در کنار آن ما آرزو داریم کادر پزشکی از آموزه‌های دینی و فرهنگی اسلامی ایرانی بی نصیب نباشند و در مواجهه با بیمار کرامت انسانی او را در نظر بگیرند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۵۸ دانشگاه علوم پزشکی و تحصیل ۱۷۰ هزار دانشجوی روزانه در این دانشگاه‌ها زیر نظر وزارت بهداشت تصریح کرد: معاونت دانشجویی و فرهنگی هم وظیفه ارائه خدمات رفاهی و هم فعالیت‌های فرهنگی این دانشجویان را بر عهده دارد که تاکنون بحث زندگی اسلامی ایرانی و فرهنگ سازی در این زمینه مورد تاکید و توجه ویژه‌ای بوده است.

آیتی بحث اخلاق حرفه‌ای در علوم پزشکی را بسیار با اهمیت دانست و گفت:‌ در این زمینه سند بالادستی خوبی به نام سند دانشگاه اسلامی در اختیار داریم که در دو جلسه اخیر با معاونان فرهنگی خود در این باره صحبت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:‌ از دیگر فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه فعالیت دبیرخانه مشترک قانون انطباق موسسات پزشکی با شرع اسلام، امضای توافق‌نامه با ستاد اقامه نماز، ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در وزارت بهداشت و تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی کرسی‌های آزاد اندیشی برتر است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه در برخی دانشگاه‌ها طرحی به نام “شافی” به صورت پایلوت انجام شده است اظهار کرد: تمامی آیتم های موجود در قانون انطباق در بیمارستان‌ها پیش از اعتبار بخشی بررسی می‌شود و بیمارستانی که این آیتم‌ها را رعایت نکرده باشد اعتباربخشی‌اش انجام نخواهد شد.

آیتی با اشاره به فعالیت ۵۵۰ کانون دانشجویی، ۹۰ دفتر تشکل دانشجویی، ۷۵۰ نشریه دانشگاهی و حدود ۴۸۰ نشریه دانشگاهی فعال در وزارت بهداشت گفت: ۲۰۰ انجمن علمی دانشجویی نیز در حال حاضر فعال هستند و برای بازنگری آیین‌نامه کانون‌ها و تشکل‌ها تعامل خوبی با وزارت علوم داریم.

وی همچنین از برگزاری جشنواره فرهنگی دانشجویان در وزارت بهداشت خبر داد و تصریح کرد: این جشنواره یکی از جشنواره های جامع است که در شش بخش ادبی، هنری، فناوری اطلاعات، نشریات دانشجویی، کتابخوانی و پژوهش، برگزار می‌شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت افزود: هرکدام از این بخش‌ها رشته زمینه‌هایی دارد که در مجموع امسال این جشنواره به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۶۸ رشته زمینه با شعار هویت ایرانی- اسلامی، دانشجویان با نشاط و امیدوار برگزار خواهد شد.

آیتی تصریح کرد: در ششمین دوره این جشنواره تاکنون ۲۴ هزار اثر از ۸۵۰۰ دانشجو به ما رسیده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم