نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعمیق روابط آموزشی استرالیا و ژاپن

با امضای توافقنامه تجارت آزاد میان استرالیا و ژاپن پیش‌بینی می‌شود که همکاری‌های دانشگاهی میان دو کشور افزایش یابد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «بلیندا رابینسون»، رئیس اجرایی دانشگاه‌های استرالیا همراه با «تونی آبوت»، نخست وزیر این کشور به عنوان عضوی از هیئت مذاکره کنندگان بازرگانی به ژاپن و چین سفر کرده است.

وی به دنبال امضای توافقنامه تجاری در توکیو گفت: دانشگاه‌های استرالیا از دیرباز روابط بسیار نزدیکی با همتایان ژاپنی خود داشته‌اند اما برای افزایش و تعمیق ارتباطات آموزش عالی میان دو کشور نیاز به استراتژی‌های جدید است.

وی افزود: استرالیا در این راه که از آن به عنوان «نقشه جدید کلمبو» یاد می‌شود، ژاپن را به عنوان یکی از چهار کشوری که به منظور آزمایش این طرح انتخاب شده‌اند معرفی کرده است.

«تونی آبوت»، نخست وزیر استرالیا وعده داده بود که برای اجرای «نقشه جدید کلمبو» ۹۲ میلیون دلار آمریکا طی پنج سال هزینه خواهد کرد. مطابق این طرح ۳۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی در استرالیا این فرصت را دارند تا سالانه یک یا دو ترم در سایر دانشگاه‌های آسیایی تحصیل کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی ورلد نیوز، آبوت تاکید کرد: این نقشه جدید درست برخلاف نقشه قبلی کلمبو است که طی آن ۴۰ هزار نفر از رهبران آینده آسیا حد فاصل سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰ میلادی برای تحصیل به استرالیا آمدند.

به گفته وی طرح جدید یک اتوبان دو طرفه است که طی آن هم دانشجویان آسیایی بیشتر به این کشور می‌آیند و به همان نسبت نیز استرالیایی‌های بیشتری برای تحصیل به سایر کشورهای آسیایی می‌روند. در طول اجرای مرحله آزمایشی این طرح، ۴۰ کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان برای تحصیل در ژاپن، هنگ کنگ، اندونزی و سنگاپور اعطا می‌شود. رابینسون در پایان تاکید کرد که هر دو کشور ژاپن و استرالیا به دنبال این هستند که فارغ التحصیلان را به کسب علم لازم و تجربیات کاری ترغیب کنند تا بدین ترتیب آنها به شهروندان رقابت جو و قابل استخدام در تمام جهان تبدیل شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم