نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعرض به دانشگاه شهید چمران، بی حرمتی به علم و دانش است

رئیس دانشکده ریاضی و عضو هیات علمی دانشگاه شهیدچمران اهواز با اشاره به تخریب بخشی از دیوار این دانشگاه شهید چمران گفت: دانشگاه شهید چمران اهواز سرمایه ملی و متعلق به تمام ملت است و تعرض به آن تعرض به ملت می​باشد و این اقدام نتیجه بی​علاقگی و بی​توجهی مسئولان به دانشگاه است.

پرفسور امیدعلی شهنی‌کرم​زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه‌خوزستان، اظهارکرد: ​دانشگاه شهید چمران که همان جندی شاپور، عظیم​ترین دانشگاه جهان است از نظر مالی و معنوی ملک مردم ایران محسوب می‌شود اما متاسفانه عده​ای از مسئولان به این موضوع توجه نمی​کنند و این اتفاقی که سابقا هم نظیر آن رخ داده، یک بی​حرمتی به مردم و علم و دانش است و در هیچ جای جهان همچنین اتفاقی رخ نمی​دهد.

وی افزود: دانشگاه محلی برای تمام مردم حتی فرزندان آن افراد معارض است و ما انتظار داریم که مسئولان بدون این‌که یک وجب از خاک دانشگاه کم شود این موضوع را حل کنند زیرا صاحبان دانشگاه مردم و دولت هستند.

این استاد دانشگاه عنوان‌کرد: این اقدام بسیار اشتباه بود و اگر در سطح جهان رسانه‌ای شود برای کشور مناسب نخواهد بود. مسئولان استانی در این قضیه بی‌تقصیر نیستند.

کرم​زاده با اشاره به این‌که در سال​های گذشته نیز به زمین​های دانشگاه تعرض شده است، تصریح‌کرد: در گذشته و در جریان احداث پل پنجم اهواز و تقسیم دانشگاه به دو قسمت، مسئولان مطرح کرده​اند که زمین​های دانشگاه را از طریق تونل​ زیرزمین به هم متصل می​کنند و تنها به اندازه یک جاده از دانشگاه کم می‌شود و ما هم قانع شدیم و فکر می​کردیم پردیس دانشگاه به وسیله این تونل به هم متصل می​شود اما دیدید که این اتفاق نیفتاد و دانشگاه چمران اهواز، قسمت اعظمی از زمین​های خود را از دست داد.

وی ادامه‌داد:​ همچنین در هنگام ساخت جاده ساحلی نیز می​خواستند بخشی زمین​های دانشگاه را جدا کنند که خوشبختانه با پافشاری مدیریت وقت این کار صورت نگرفت و جاده بدون این‌که از زمین​های دانشگاه کاسته شود، ساخته شد؛ گر چه مسئولان آن زمان ادعا می​کردند که امکان احداث جاده بدون ورود به اراضی دانشگاه وجود ندارد.

کرم‌زاده گفت: دانشگاه یک محل مقدس است و قطعا هر فرد عادی که بداند این زمین​های دانشگاه است آن را نمی​خرید.

رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان‌کرد: ​از دولت‏، نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان و جامعه روحانیت در جهت وحدت دانشگاه و حوزه خواستاریم که نگذارند به دانشگاه بی​حرمتی شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم