نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعرض به حریم دانشگاه شهید چمران با تخریب شبانه دیوار کوی استادان

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز با گلایه از عدم ابراز واکنش مناسب از سوی مسئولان و مدیران استان نسبت به حادثه تجاوز به حریم این دانشگاه و تخریب بخشی از دیوار کوی استادان در آخرین روزهای سال گذشته، از پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی و امنیتی خبر داد و گفت: انتظار داریم مردم و رسانه ها نسبت به دانشگاه خود حساسیت داشته باشند تا کسی جرأت نکند به این سادگی به حریم دانشگاه تعرض کند.

دکتر محمد رعایایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا- منطقه خوزستان، با اشاره به تخریب شبانه دیوار کوی استادان این دانشگاه در ساعت ۵ و ۴۵ صبح چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۲، اظهارداشت: در رابطه با تخریب دیوار دانشگاه و یا به عبارتی تجاوز به حریم دانشگاه، باید در نظر داشت که دانشگاه یک مؤسسه عام‌المنفعه دولتی و ملی است و متعلق به یک شخص، گروه خاص یا حتی یک شهر نیست.

وی افزود: از سوی دیگر دانشگاه همانند مساجد، حوزه های علمیه و به طور کلی مراکز علمی و تحقیقاتی از جایگاه مقدسی برخوردار است، زیرا علم در ذات خود یک موضوع مقدس بوده و در دین اسلام هم جایگاه آن مورد تاکید قرار گرفته است. آن‌گاه در استان خوزستان باید حرمت دانشگاه به قدری مورد خدشه قرار گیرد که فردی با داشتن حکم دادگاه، مدعی زمین‌های دانشگاه شود؛ در حالی که این زمین ها حدود سال ۵۰ به تملک دانشگاه در آمده و دیوارکشی و حصارکشی شده است.

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز با توصیف جزئیاتی از وقوع این حادثه، افزود: فردی پس از چهل و اندی سال مدعی زمین‌های دانشگاه شده‌است و با حکم قضایی شبانه در ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه صبح که همه مردم در خواب هستند، به کوی استادان تعرض و با بلدوزر و با همراهی نیروی انتظامی دیوار دانشگاه را تخریب کرده‌است؛ به طوری‌که از صدای تخریب دیوار، هیأت علمی و ساکنان کوی استادان دانشگاه، وحشت زده شدند.

رعایایی با ابراز شگفتی از تدارک دقیق زمان این حادثه از سوی فرد متعرض، ادامه داد: این واقعه درست در زمان و موقعیتی سازمان دهی شد که در همان روز دانشگاه در حال تغییر مدیریت بود.

وی با بیان این که از سوی دیگر مسئولان و مدیران استان نیز حساسیت و واکنش آن چنانی که باید در رابطه با تجاوز به حریم دانشگاه به خرج دهند، را نشان ندادند و اطلاع رسانی جدی نیز توسط رسانه‌ها انجام نشد، تصریح کرد: در واقع دانشگاه در این میان مظلوم واقع شد و دیوار کوی استادان دانشگاه هم چنان در حدود ۶۰ متر تخریب شده باقی مانده است و این در شرایطی است که این حادثه ابعاد امنیتی نیز داشته است، زیرا درست در روز قبل از عید و در بازه زمانی تعطیلات عید نوروز که بیشترین نیاز به تامین امنیت در کوی و دانشگاه وجود دارد، اتفاق افتاد.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: در حال حاضر هم چنان پیگیر پاسخگویی در رابطه با این موضوع از مقامات مختلف هستیم و از نظر قضایی و امنیتی این حادثه را پیگیری می کنیم تا به صورت ریشه‌ای حل شود و انتظار داریم خود مردم حساسیت داشته باشند و نسبت به مال خود و دانشگاه خود حساسیت و تعصب به خرج دهند تا کسی جرأت نکند به این سادگی و در شرایطی این چنینی به دانشگاه تعرض کند.

رعایایی افزود: اگراین حادثه پیشگیری نشود بعید نیست این تعرض در مکان‌های دیگر نیز اتفاق افتد و دور از ذهن نخواهد بود که در زمان‌های دیگر هرکسی ادعایی در رابطه با زمین‌های در تملک دانشگاه داشته باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم