نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تعامل دانشگاه و حوزه باعث کاهش دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌شود

سرپرست دانشگاه ملایر گفت: نشست های رؤسای دانشگاه ها و حوزه های علمیه و عملی ساختن نتایج و راهکارهای به دست آمده، گامی مثبت در راستای کاهش دغدغه های فرهنگی و اجتماعی شهرستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)_منطقه همدان، دکتر”بهمن حیاتی” در جلسه هم اندیشی رؤسای دانشگاه ها و حوزه های علمیه شهرستان ملایر، حضور بزرگان مراکز علمی و حوزوی شهرستان را در دانشگاه ملایر مایه افتخار این مرکز آموزش عالی دانست.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز اظهارکرد: وحدت و هماهنگی در بین ادارات، روحانیت و مراکز علمی و آموزشی شهرستان ملایر و صمیمیت آنان، با محوریت امام جمعه شهرستان به خوبی مشهود است و این صمیمیت و نبود درگیری در سطح شهرستان در پیشبرد اهداف و توسعه همه جانبه آن بسیار موثر است.

“مصطفی آزادبخت” افزود: با توجه به آسیب ها، تهدید ها و دغدغه هایی که در شورای تأمین شهرستان مطرح می شود و اطلاعات و آماری که در حوزه فرهنگ و اجتماع در اختیار فرمانداری است، برگزاری این گونه جلسات فرصت مناسبی برای طرح این مسائل است تا با همفکری و استفاده از تجربیات اعضا راهکارهای مناسب به دست آید.

آزادبخت گفت: هم اندیشی بزرگان علم و دین در دانشگاه ها و حوزه ها اهرم محرکه ای است که جامعه اسلامی را در برداشتن موانع و پیشبرد اهداف یاری می کند.

وی تأکید کرد: لازم است در این جلسات، دانشگاه ها برنامه های خود را در زمینه مسائل فرهنگی ارائه دهند و فرمانداری نیز از مصوبات این جلسات استفاده کند.

هزینه کردن برای جوانان در حقیقت سرمایه گذاری است

امام جمعه موقت ملایر نیز با تاکید بر حفظ وحدت بین مراکز مختلف علمی و اداری گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه های مختلف شهرستان در حال تحصیل هستند و وجود این سرمایه عظیم و در عین حال آسیب پذیر، مؤید حساسیت و ارزش کار فرهنگی و اجتماعی در این برهه زمانی است.

حجت الاسلام والمسلمین “سیدحسن فاضلیان” افزود: هزینه کردن برای جوانان در حقیقت سرمایه گذاری است که سود آن در آینده نصیب همه افراد مملکت می گردد.

وی، با اشاره به ویژگی های نشست هم اندیشی، افزود: در این جلسات فرهنگ، دین، معنویات و اخلاق مورد توجه قرار می گیرند و تلاش براین است که جوانان و مسائل امروز آنان به دور از فضای سیاسی بررسی و کنکاش شوند و به سیاست نمی پردازیم، گرچه سیاست ما عین دیانت ماست.

حجت الاسلام فاضلیان اظهارکرد: ذهن جوانان پر از سؤال است و عدم دریافت پاسخ مناسب، زمینه ساز انحراف سیاسی و اخلاقی آنها از انقلاب و ارزش های آن است.

وی دانشگاه ها و حوزه علمیه را دانه های یک تسبیح برشمرد که حول محور ولایت فقیه، پیوند ناگسستنی و وحدت خود را حفظ کرده اند و بر لزوم هماهنگی طرح های فرهنگی و برنامه ریزی های مرتبط با آنها تاکید کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم