نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تصویب ۸۸۵ رشته محل طی یک سال اخیر

معاون آموزشی دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به دستاوردهای یک ساله این معاونت گفت: اخذ مصوبه ۸۸۵ رشته/محل جدید از شورای گسترش آموزش عالی، ایجاد ۱۵۰ گرایش برای رشته‌هایی که مصوبه با عنوان کلی داشتند، ارسال ۴ هزار پرونده درخواست تصویب رشته جدید به شورای گسترش آموزش عالی از دستاوردهای این معاونت به شمار می رود.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر حسین غریبی معاون آموزشی دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به تغییر آئین‌نامه کاردانی و کارشناسی دانشگاه، گفت: با توجه به ارسال آئین‌نامه جدید کاردانی و کارشناسی توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری، جلسات تغییر آئین‌نامه با حضور مدیران آموزش واحدهای مستقر در تهران از سال قبل آغاز و مراحل تدوین نهایی آن در خرداد ماه ۱۳۹۲ صورت پذیرفت.

وی افزود: آئین‌نامه مزبور در سمینار معاونان آموزشی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان (تیر ۹۲) برگزار شد بین کلیه معاونان آموزشی توزیع و در جلسه آئین‌نامه‌ها مطرح و بعد از جمع‌بندی از کلیه معاونان آموزشی و نظر خواهی آنان و اصلاح مجدد در دستور شورای برنامه‌ریزی دانشگاه قرار گرفته که تاکنون چند جلسه در این خصوص تشکیل و مراحل نهایی تصویب آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیسیون موارد خاص دانشگاه یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در این معاونت در طول یک سال گذشته است، گفت: جلسات کمیسیون موارد خاص دانشگاه به طور منظم هر هفته یک بار و گاهی به دلیل شرایط خاص سه بار در هفته تشکیل شده است. به طور کلی تعداد ۱۳۰ جلسه تشکیل و برای تعداد ۳۳ هزار و ۴۷۸ پرونده تصمیم‌گیری شده است.

غریبی همچنین از برگزاری کارگاه برای مدیران آموزشی واحدها خبر داد و گفت: بعد از هماهنگی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب یک کلاس جهت باز آموزی مدیران آموزش کلیه واحدهای دانشگاهی در اختیار این مدیریت قرار گرفت و ظرف مدت دو ماه و ۱۰ جلسه صبح و عصر کارگاه مذکور برای کلیه مدیران آموزش واحدها تشکیل شد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با اشاره به برگزاری سه جلسه با حضور مسئولان واحد الکترونیک و ارائه راهکارهایی جهت رفع مشکلات آن واحد، گفت: بررسی اخذ مجوز در خصوص رشته‌های دایر و رشته‌های جدید پیشنهادی، فراهم کردن بستر توسعه آموزش الکترونیکی در سایر واحدهای متقاضی، تولید محتوای الکترونیکی و بهره‌برداری از توان نرم‌افزاری واحد الکترونیکی جهت بهبود کیفیت آموزش دروس پایه از جمله نتایج این جلسات به شمار می رود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم