نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تصویب کلیات دستورالعمل تشکیل شورای برنامه ریزی درسی دانشگاه فرهنگیان

ششمین جلسه شورای دانشگاه فرهنگیان با تصویب کلیات دستورالعمل تشکیل شورای برنامه ریزی درسی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مهر محمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در این جلسه با اشاره به نقش مهم، حساس و ویژه شورای دانشگاه به عنوان دومین رکن و جایگاه سیاست گذاری در دانشگاه، اظهار امیدواری کرد: در اولین جلسه شورای دانشگاه فرهنگیان در سال جدید، از تمام ظرفیت این شورا، هم به لحاظ جایگاه و هم به لحاظ ظرفیت حقیقی که تک تک اعضا به این شورا بخشیده اند، استفاده بهتر و مؤثرتری برای نیل به اهداف دانشگاه خواهیم داشت.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان، در ادامه بر لزوم بحث و بررسی در خصوص چگونگی فعال کردن شورا برای نقش آفرینی مؤثر و جدی تر در راهبری دانشگاه، تأکید کرد و گفت: این اصل همواره باید مد نظر باشد که حرکت شورا منطبق با برنامه باشد.

وی، ادامه داد: فعالیت هایمان در سال ۹۲ بحمدالله، مطابق با اصول کاری مورد نظر بود و با ابلاغ اولین منشور مدیریتی دانشگاه در سازمان مرکزی، پردیس ها و واحد های تابعه به عنوان یک اصل، توانستیم گام های مؤثری در این جهت برداریم.

مهرمحمدی، در خصوص موضوع بودجه و هزینه های دانشگاه گفت: در سال گذشته با محاسبات دقیق مستندات و تشخیص این که بخش اعظم بودجه، عمدتا مربوط به هزینه های جاری و پرسنلی دانشگاه بود، مشخص شد چه بخشی از این بودجه را می توانیم برای توسعه دانشگاه و در حقیقت، ارتقاء کیفیت در حوزه های مختلف آن به کار ببریم، تلاش ها را شروع کردیم تا بتوانیم به شکل هوشمندانه و هدفمندانه، این اعتبار را بین بخش ها، معاونت ها و مدیریت های مختلف توزیع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند مذکور چالشی دشوار و نفس گیر بود، اما در حال حاضر، تا حدود زیادی موفق شدیم برای معاونت ها و مدیریت های مختلف، به هر حال با شرایط موجود، برنامه و بودجه خاصی را تصویب کنیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به جزییات سه ردیف اعتباری دیگر، افزود: ردیف های اعتباری عمرانی، تملک و دارایی و درآمدهای اختصاصی، تعیین تکلیف شد و با توجه به محدودیت ها، برای آن ها ضوابطی تعیین شد.

مهر محمدی در ادامه با توجه به محدودیت های مالی، اظهار امیدواری کرد با کسب منابع تکمیلی بتوان وضعیت را بهبود و تلاش ها را وسعت بخشید.

در ادامه جلسه شورا وارد دومین دستور جلسه خود پیرامون «دستورالعمل تشکیل شورای برنامه ریزی درسی دانشگاه فرهنگیان» شد و اعضا به بحث و بررسی و ارائه نظرات و پیشنهادات پرداختند و در پایان با الحاق چند پیشنهاد، کلیات آن به تصویب رسید و جزییات آن درجلسه آینده شورا مورد بحث و تبادل نظر واقع خواهد شد؛ همجنین مقرر شد معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، نسبت به تشکیل شورای برنامه ریزی درسی اقدام نماید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم