نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تصویب دکتری زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه آزاد واحد جیرفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: در سال تحصیلی جاری سه رشته جدید از سوی شورای گسترش آموزش عالی برای این دانشگاه به تصویب رسید که یک رشته آن دکتری زبان و ادبیات فارسی است که در حال حاضر با پنج دانشجو در نیمسال تحصیلی سال جاری آغاز به کار کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “مجید خزاعی” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نیم‌سال جدید سال تحصیلی بیش از یک‌هزار دانشجو در این واحد دانشگاهی ثبت‌نام کردند که در مجموع حدود ۴ هزار دانشجو در این واحد مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت بیان کرد: از این تعداد حدود ۹۰۰ دانشجو در ۱۴ رشته کارشناسی ارشد و چهار دانشجو در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

خزاعی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری سه رشته جدید از سوی شورای گسترش آموزش عالی برای این دانشگاه به تصویب رسید که یک رشته آن دکتری زبان و ادبیات فارسی است که در حال حاضر با پنج دانشجو در نیمسال تحصیلی سال جاری آغاز به کار کرده است.

وی ابراز داشت: امیدواریم که با تصویب رشته‌های جدید به ویژه در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد مورد نیاز منطقه و جنوب استان کرمان، بتوانیم گامی بلند در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی در جنوب استان کرمان برداریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۹۰ رشته در تمام مقاطع مختلف تحصیلی در این واحد دانشگاهی وجود دارد و این دانشگاه با داشتن آزمایشگاه‌های مجهز و امکانات لازم آموزشی، ورزشی و فرهنگی زمینه پیشرفت علمی دانشجویان را فراهم کرده است.

وی بیان داشت: انتخابات تشکل دانشجویی اندیشه اسلامی امروز با حضور نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشکل‌های دانشجویی استان کرمان و با استقبال بی‌نظیر و پرشور دانشجویان برگزار شد.

خزاعی هدف از راه‌اندازی تشکل‌های دانشجویی را بسط و گسترش فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی دانشجویان و همچنین ایجاد فضای آزاد برای انجام فعالیت‌های سیاسی واجتماعی و ارتقای بینش سیاسی، اسلامی و اجتماعی دانشجویان دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت خاطرنشان کرد: با مدیریت صحیح این تشکل‌ها می‌توان علاوه بر حفظ روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، دانشجویان را برای حضور بیشتر در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تشویق کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم