نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تصمیمات هیات‌های امنای دانشگاه‌ها نباید حساسیت برانگیز باشد

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در نشست کارشناسان هیات‌های امنای دانشگاهها و مراکز پژوهشی وفناوری گفت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ضمن تدوین برنامه بلندمدت، بودجه تفصیلی عملکرد خودرا ارائه کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد حسین امید با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه‌های بلندمدت مراکز آموزش عالی بر اساس برنامه ششم توسعه و چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، گفت: دستورالعمل پیشنهادی و الگوی تدوین برنامه های بلندمدت در چند ماه آینده توسط وزارت علوم ابلاغ می شود تا دانشگاهها برنامه های راهبردی و بلندمدت خود را تدوین و در هیات های امنا تصویب کنند.

وی افزود: کارشناسان هیات‌های امنای دانشگاهها و مراکز پژوهشی و فناوری قبل از ارسال پیش نویس برنامه بلندمدت دانشگاه متبوع خود به کمسیون دایمی ، به دقت این پیش نویس را بررسی کنند تا با اسناد بالا دستی کشور، برنامه‌های نظام اسلامی و برنامه های تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی بیشترین سازگاری را داشته باشد .

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: دانشگاهها براستقلالی که برنامه پنجم به آنها داده است و با توجه به نقاط قوت و ضعف خود و همچنین شرایط بومی برنامه ویژه خودرا تدوین و در هیات امنای خود تصویب کنند.

وی با تاکید بر ضرورت ارائه بموقع بودجه تفصیلی توسط دانشگاه‌ها، ازکارشناسان هیات‌های امنای دانشگاه‌ها خواست برای اجرایی شدن قانون در این زمینه تلاش و پیگیری کنند.

معاون اداری، مالی و مدیریت وزارت علوم تاکید کرد: تصمیمات هیات های امنا نباید از رویه های موجود فاصله زیادی داشته و حساسیت برانگیز باشد و لازم است مبتنی بر اسناد قانونی محکم باشد.

وی گفت: کارشناسان هیات های امنای دانشگاهها بایستی با دقت موضوعات پیشنهادی را بررسی و با موازین قانونی موجود مطابقت دهند تا پاسخگویی به دستگاههای نظارتی با نهایت سهولت انجام شود.

معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به اینکه از سال جاری بودجه دانشگاهها بر اساس سرانه تخصیص خواهد یافت گفت: کارشناسان هیات های امنای دانشگاه‌ها برای ارائه آمارهای دقیق به سایر بخش های دانشگاه کمک کنند.

دکتر امید از کارشناسان هیات‌های امنای دانشگاه‌ها درخواست کرد تجربیات خودرا با یکدیگر در میان گذاشته و پیشنهادات خودرا در خصوص اختیارات و جایگاه هیات‌های امنای دانشگاهها برای گنجاندن در پیش نویس برنامه ششم توسعه به معاونت اداری مالی و مدیریت وزارت علوم ارسال کنند.

دکتر امید با اشاره به اینکه ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه کشور فرصت طلایی و بی نظیری را در اختیار دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قرار داده است گفت: در دوسال باقیمانده از برنامه پنجم توسعه باید بیش از گذشته از این ظرفیت استفاده کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم