نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل کمیته ساماندهی دانشگاه‌های غیرانتفاعی

مدیرکل آموزش‌های غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم از ایجاد کمیته ساماندهی برای بهبود وضعیت دانشگاه‌های غیرانتفاعی و تغییر اساسنامه آن‌ها خبر داد.

دکتر کارن ابری نیا در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این کمیته شامل برخی از اعضای این موسسات و اعضای اتحادیه آن‌ها است، گفت: در صدد هستیم تا این کمیته نقشه راهی را برای دانشگاه‌های غیرانتفاعی طراحی کند تا باعث بهبود وضعیت آن‌ها شود.

وی با اشاره به برخی تغییرات در اساسنامه دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، اظهار کرد: با توجه به اساسنامه فعلی این موسسات اگر سرمایه‌گذاری در یک دانشگاه سرمایه گذاری کند و موسسه منحل شود، تمامی اموال موسسه به وزارت علوم واگذار می‌شد.

مدیرکل آموزش‌های غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم افزود: این موضوع باعث می‌شد که برخی از افراد زمین‌ها را به نام موسسه نخرند، اما اگر علاقه به سرمایه گذاری ایجاد شود و سرمایه گذار انگیزه داشته باشد، وضعیت بهبود خواهد یافت.

ابری نیا با بیان اینکه بر اساس اصلاحاتی که قرار است در اساسنامه وارد شود در صورت انحلال موسسه تمامی اموال موسسات در اختیار خودشان قرار می‌گیرد، گفت: به طور کلی روند اصلاحات به این صورت خواهد بود که دخالت‌های وزارت علوم در امور این دانشگاه‌ها کم شود و بیشتر امور را در جهت توانمندسازی آن‌ها به خودشان بسپاریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم