نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل کارگروه تعیین سرانه فضای آموزشی مطلوب

مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از تشکیل کارگروهی برای تعیین سرانه فضای آموزشی مطلوب خبر داد و اظهار کرد: نتایج تحقیقات این کارگروه در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود.

مهرالله رخشانی مهر،‌ مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری،‌در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص میزان سرانه فضای آموزشی کشور گفت: میانگین سرانه فضای موجود و در دست ساخت آموزش عالی ۲۵ متر مربع می‌باشد. البته سرانه برخی دانشگاه‌ها کمتر از این میزان و سرانه برخی دیگر بیشتر می‌باشد. اما تلاش ما این است که تمامی دانشگاه‌ها به میانگین متوسط برسند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه حوزه معاونت اداری و مالی وزارت علوم با توجه تدوین برنامه ششم توسعه در تلاش است تا سرانه فضای آموزشی کل کشور را به حد مطلوب برساند، افزود: نظرات و ایده‌های متفاوتی به ما ارائه شده است. همچنین کارگروهی از متخصصان معماری تشکیل شده که در حال جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای تعیین سرانه آموزشی مطلوب است.

مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم با اعلام این خبر که گزارش نهایی تحقیقات این کارگروه در ماه جاری اعلام خواهد شد و ما برمبنای آن اقدام خواهیم کرد، اظهار کرد: پروژه‌های در دست احداث دانشگاه‌های کل کشور سه میلیون متر مربع است و میزان پیشرفتهای هر کدام با توجه به منابع مالی و شرایط آنها متفاوت است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم