نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل نخستین انجمن علمی- دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اهواز

معاون دانشجویی- فرهنگی دانشگاه علوم ‌پزشکی جندی‌شاپور اهواز از تشکیل نخستین انجمن علمی- دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این دانشگاه خبر داد.

دکتر ساسان موگهی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان – اظهار‌ کرد: پیش از این در دانشگاه‌های وزارت بهداشت ساختار انجمن علمی- دانشجویی وجود نداشت و دانشجویان برای انجام فعالیت‌های علمی خود باید به هسته علمی پژوهشی دانشگاه مراجعه می‌کردند که این روند برای آن‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کرد. بر‌ همین اساس با هماهنگی که در شورای دانشگاه انجام شد، توانستیم در این دانشگاه نخستین انجمن علمی- پژوهشی را برای دانشجویان رشته پزشکی راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به اقدامات داشگاه علوم پزشکی جندی شاپور در هفته دانشجو، افزود: در هفته دانشجو دو خوابگاه دانشجویی یکی با ظرفیت ۴۰۰ نفر و دیگری با ظرفیت اسکان ۵۲ زوج افتتاح می‌شود. همچنین مسئولان این دانشگاه در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان حضور پیدا می‌کنند.

معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه‌ جندی ‌شاپور اهواز با اشاره به این‌که دانشجویان تا پیش از این برای حضور در انجمن صنفی ‌دانشجویی تمایل نشان نمی‌دادند، گفت: امسال پس از دو سال توانستیم اعتماد آن‌ها را برای تشکیل انجمن صنفی ‌دانشجویی جلب کنیم. هدف ما از راه‌اندازی انجمن صنفی ‌دانشجویی این‌ است که دانشجویان خودشان بر مسائل دانشجویی مانند تغذیه و خوابگاه‌ها نظارت مستقیم داشته باشند.

موگهی تصریح‌ کرد: پیش از این در هر دانشکده‌ دانشگاه‌ جندی‌ شاپور یک مشاور روان‌شناس مستقر شده بود که در ساعات اداری به دانشجویان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دادند؛ ولی با هماهنگی‌هایی که انجام شد از این ‌به‌ بعد دانشجویان می‌توانند با شماره‌هایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، در هر ساعت از شبانه‌روز با مشاور روان‌شناختی دانشگاه تماس داشته باشند. هم‌چنین دانشجویان با شماره تلفن ۲۴ ساعته‌ای دیگری نیز می‌توانند به صورت بی واسطه نظراتشان را با مسئولان دانشگاه در میان بگذارند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم