نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل معاونت اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: چهار معاونت پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی مأمور تهیه راهکارهای تحقق سیاست های علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری شدند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در هجدهمین جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه سیاست‌های کلی علم و فناوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی به تازگی آن را ابلاغ کرده اند، قدم‌های موثر و مناسبی برداشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: خوشبختانه در طول ماههای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه برنامه ریزی‌های موثری تدوین کرده که با ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری، به طور حتم گام‌های قووی تر و بلندتری برخواهیم داشت.

دکتر میرزاده با تأکید بر تشکیل کارگروه‌های مختلف ملی و منطقه ای در راستای اجرایی کردن این سیاست‌ها گفت: امیدوارم با تشکیل این کارگروه‌ها، بتوانیم راهکارهای اجرایی مناسب در پیش بگیریم و آنها را در هیأت امنای مرکزی و یا شورای دانشگاه به تصویب برسانیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین وجوه سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در زمینه علم و فناوری، تأکید بر اجرای این سیاست‌ها در بازده زمانی مشخص است. برای مثال تأکید بر سهم ۵۰درصدی علم و فناوری در تولید ناخالص داخلی کشور از جمله این شاخصه بارز است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه با توجه به پتانسیل‌ها و استعدادهای داخلی، چشم انداز قابل قبولی در تحقق اهداف سیاست‌های کلی علم و فناوری وجود دارد، افزود: خوشبختانه استعدادهای شگرفی در داخل کشور برای تحقق اهداف سیاست‌های ابلاغ شده وجود دارد که از جمله آنها می توان به ۱۰میلیون فارغ التحصیل آموزش عالی کشور اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگرچه سیاست‌های ابلاغ شده به صورت خاص در زمینه موضوعات علمی و فناوری است، اما رهبر معظم انقلاب به موضوعات دیگری از قبیل حاکمیت مبانی، ارزش‌ها، اخلاق و موازین اسلامی در نظام آموزش عالی و تحقق دانشگاه اسلامی تأکید فرموده اند.

دکتر میرزاده افزود: اهتمام به نظام تعلیم و تربیت اسلامی و اصل پرورش در کنار آموزش و پژوهش و ارتقاء سلامت روحی و معنوی دانش پژوهان و آگاهی‌ها و نشاط سیاسی آنان، تربیت اساتید و دانشجویان مؤمن به اسلام، برخوردار از مکارم اخلاقی، عامل به احکام اسلامی و متعهد به انقلاب اسلامی و علاقمند به اعتلای کشور از دیگر موارد در این سند بالادستی مهم در حوزه علم و فناوری کشور است.

وی با تأکید بر اجرای هرچه بهتر این سند در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما اگرچه در یک سال گذشته در بسیاری از موارد تأکیدشده در این سند بالادستی فعالیت کرده ایم، اما با ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری، با عزم قوی تر و اراده استوارتر در این مسیر گام برخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: چهار معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی باید برای اجرای هرچه بهتر سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، با یکدیگر همکاری کنند.

معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود

وی از تشکیل معاونت اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: به زودی با تشکیل این معاونت در دانشگاه آزاد اسلامی، همکاری‌های مناسبی در جهت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با سیاست‌های ابلاغی علم و فناوری انجام خواهد شد.

دکتر میرزاده با تأکید بر تدوین سند بودجه سال ۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به زودی با آغاز مراحل ابتدایی تدوین سند بودجه سال آینده، راهکارها و برنامه ریزی‌های مناسب و اجرایی در راستای تحقق سیاست‌های کلی علم و فناوری عملیاتی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح فعالیت‌های این دانشگاه در زمینه فناوری‌های نوین نیز گفت: فعالیت های بسیار قابل قبولی در این مدت در زمینه پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده که یکی از نمونه های آن تأسیس ۵۰ مرکز رشد و استقرار بیش از ۳۰۰ واحد پژوهشی و فناور در این مراکز است.

وی از تأسیس ۱۵۰ مرکز رشد در سه سال آینده در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: با اجرای برنامه های تدوین شده در دانشگاه، تا سه سال ۸۰۰ واحد و شرکت پژوهشی در این مراکز رشد، افزایش خواهد یافت که در تمامی این فعالیت ها، دانشگاه آزاد اسلامی مجوز مشارکت ۳۵درصدی در تمامی پروژه های تحقیقاتی، علمی و فناوری را که متشکل از اساتید و فارغ التحصیلان می باشند دارا خواهد بود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم