نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل شورای نظارت و ارزیابی در دانشگاه پیام نور

مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه پیام نور از تشکیل شورای نظارت و ارزیابی در دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیپور با اشاره به وظایف این شورا گفت: تصویب سیاست‌ها و خط مشی‌ها، تعیین شاخص‌ها برای ارزیابی کل فعالیت‌های دانشگاه، تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، بررسی پیشنهادها و طرح‌های کمیسیون‌ها، تصویب دستورالعمل نظارت و ارزیابی کمیت و کیفیت عوامل موثر، نظارت بر چگونگی اهداف و برنامه‌های دانشگاه بر اساس طرح جامع دانشگاه، تصویب تقویم اجرایی برنامه‌های نظارت و ارزیابی و پیشنهاد راهکارهای اجرایی تشویقی به مراجع ذی صلاح و در نهایت بررسی موارد ارجاعی از طرف ریاست دانشگاه از جمله وظایف این شوراست.

وی با بیان اینکه مدیریت نظارت و ارزیابی در دانشگاه پیام نور بازوی اجرایی شورای نظارت و ارزیابی در دانشگاه است، اظهار کرد: برای تضمین کیفیت در دانشگاه نیاز جدی به نظارت و ارزیابی داریم و این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه ارزیابی عملکرد سالانه توسط شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه انجام شود .

علیپور بااشاره به قدمت شورای نظارت و ارزیابی در دانشگاه پیام نور گفت: این شورا حدود ۱۵ سال پیش تشکیل شد اما متاسفانه در سالهای اخیر مورد غفلت واقع شده بود که در صد و یازدهمین جلسه شورای دانشگاه آیین نامه شورای نظارت و ارزیابی اصلاح و تصویب شد.

وی تصریح کرد: اولین جلسه شورا طی روزهای اخیر به همت رییس دانشگاه تشکیل شد و در این جلسه ریاست دانشگاه بر اهمیت برنامه ریزی در دانشگاه و لزوم نظارت و ارزیابی بر برنامه ها توسط این شورا تاکید کرد. همچنین در مورد سیاستهای کلان نظارت و ارزیابی دانشگاه پیام نور بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش ایسنا، شورای نظارت و ارزیابی دانشگاه متشکل از رئیس دانشگاه به عنوان رئیس شورا، مدیرکل نظارت و ارزیابی به عنوان دبیر، معاون پژوهش و فناوری، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی، معاون اداری مالی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دو عضو هیات علم ، یک رئیس استان و مدیر هماهنگی امور استانهاست.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم