نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل شورای اقتصاد در دانشگاه آزاد شهرستان ها

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در هیات امنای استان های مازندران، گیلان وگلستان از تشکیل شورای اقتصاد در شهرستان ها وتشکیل شورای راهبردی اقتصاد در مراکز خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر احمد شاهورانی در پنجمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلانگفت:‌ با توجه به مسائل اقتصادی مطرح در کشور، تأمین بودجه دانشگاه با ورود به مسائل اقتصادی مناسب بسیار مهم بوده و باید بصورت جدی مورد توجه واحدهای دانشگاهی قرار گیرد که این موضوع با توجه به پتانسیل های موجود در استانهای شمالی با تشکیل شرکت های دانش بنیان و ارتباط با صنعت قابل دستیابی است.

وی تصریح کرد: روسای واحدها راهکارهای لازم برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد را بررسی نمایند تا با تولید محصولات بتوانند بخشی از هزینه های واحد دانشگاهی خود را تامین نمایند .

احمد شاهورانی با اشاره به اینکه دانشگاه باید محل کسب دانش و مهارت باشد، تصریح کرد: مهم ترین وظیفه هر واحد تامین بودجه دانشگاه به غیراز شهریه باشد ودانشگاه ها موظف هستند ۱۲ درصد بودجه دانشگاه را از غیر شهریه تامین کنند.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در هیات امنای استان های مازندران، گیلان وگلستان اظهار داشت: با تشکیل شورای اقتصاد در شهرستان ها وتشکیل شورای راهبردی اقتصاد در مراکز، راه های تامین بودجه دانشگاه ها به غیر از شهریه مشخص شده است وبرنامه ریزی شده که تا پنج سال آتی ۵۰ درصد بودجه دانشگاه ها از غیر شهریه تامین شود

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم