نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشکیل اتاق‌های فکر برای تحقق شعار سال

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران از تشکیل اتاق فکر و شوراهای فرهنگی برای رسیدن به شعار سال ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” در دانشگاه خبر داد و گفت: یکی از کارهای اصولی که در سال جاری پیگیری جدی تری را انجام خواهیم داد، پرداختن جدی به کارگروه‌هایی است که حکم اتاق فکر را پیدا می کنند.

دکتر محسن پرویز در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» ایسنا – منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه این کارگروه‌ها برآمده از رصد اوضاع فرهنگی دانشگاه هستند، اظهار کرد: در واقع برنامه ریزی‌های فرهنگی دانشگاه در این اتاق‌های فکر ترسیم و در سطح دانشگاه اجرا خواهد شد.

وی به دلایل نام گذاری سال جاری به ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” اشاره کرد و افزود: نام گذاری این سال دو جزو دارد که بخش اول آن فرهنگ و اقتصاد را دربر می گیرد و بخش دوم آن نیز لوازم موفقیت در این دور حوزه که همان عزم ملی و مدیریت جهادی است را مشخص می کند.

وی در ادامه درباره ضرورت طرح اقتصاد و فرهنگ در کنار هم تصریح کرد: در واقع کشور ما در سال‌های اخیر از لحاظ اقتصادی متحمل فشارهای سنگینی شده است. کشورهایی که با ایران دشمنی دارند تلاش کردند از لحاظ اقتصادی مردم جامعه ما را تحت فشار قرار دهند و طبیعتا نیاز به مقاوم سازی اقتصادی در کشور ما ضروری است، از طرفی دیگر ما نباید از حوزه فرهنگ و تهاجمات فرهنگی دشمن نیز غافل باشیم و هر حرکت اقتصادی موفق نیاز به فرهنگ سازی دارد که این خود ضرورت طرح اقتصاد و فرهنگ در کنار یکدیگر را نشان می‌دهد.

به گفته پرویز اگر بخواهیم در هریک از حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی موفق باشیم علاوه بر اینکه نیازمند عزم و همت ملی هستیم به مدیریت جهادی که نوع مدیریت را نشان می‌دهند نیز محتاج هستیم که در واقع نوع مدیریت در جبهه‌های جنگ می‌تواند بهترین الگو برای مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصاد و فرهنگ باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به مهم ترین برنامه‌های فرهنگی دانشگاه برای رسیدن به این الگوی سال اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای اصولی که در سال جاری پیگیری جدی تری را انجام خواهیم داد پرداختن جدی به کارگروه‌هایی که حکم اتاق فکر را پیدا می کنند خواهد بود که این کارگروهها برآمده از رصد اوضاع فرهنگی دانشگاه هستند و در واقع برنامه ریزی های فرهنگی دانشگاه در این اتاق های فکر ترسیم و در سطح دانشگاه اجرا خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر شوراهایی برای تصمیم گیری در حوزه های مختلف فرهنگی دانشگاه وجود دارد و ما علاوه بر شورای فرهنگی دانشگاه که نمایندگان بخش‌های مختلف در آن حضور دارند، شورایی نیز تحت عنوان توسعه و ترویج فضایل اخلاقی داریم که امور نماز، امر به معروف و نهی از منکر را عهده دار هستند. بطور کلی جلسات فرهنگی کلان دانشگاه بطور مرتب در این معاونت تشکیل می‌شود و مقرر هم شده است که هیات رییسه هر سه ماه یکبار به موضوعات فرهنگی بپردازد و در آن خصوص تصمیم گیری کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم