نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشویق دانشجویان به نوآوری، سیاست‌ اصلی دانشگاه علمی کاربردی کردستان

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی کردستان گفت: سوق دادن مراکز رشد خوشه های فناوری و همچنین دانشجویان به سمت تحقق بخشیدن به ایده ها و نوآوری های خود، از سیاست های اصلی دانشگاه علمی- کاربردی است.

رحمت الله میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، اظهار کرد: هر ساله اقداماتی در کشور و همچنین استان کردستان تحت عنوان گرامیداشت هفته پژوهش با هدف نهادینه کردن فرهنگ پژوهش انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مبانی علمی هر کشور بر پژوهش استوار است، افزود: با تشکیل ستاد استانی هفته پژوهش در استانداری کردستان، به هر یک از دانشگاه ها متناسب با توانایی آنان در راستای هفته پژوهش، مسئولیتی محول شد.

سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی کردستان، با توجه به اینکه رسالت دانشگاه علمی- کاربردی، مهارت آموزی و کارآفرینی است، عنوان کرد: بر اساس تقسیم کاری که در دانشگاه ها صورت گرفت، دانشگاه علمی- کاربردی عهده دار برگزاری نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی شد که منطبق بر رسالت اصلی دانشگاه است.

وی تصریح کرد: همچنین دانشگاه جامع علمی- کاربردی به عنوان کمیته نظارت و ارزیابی، مسئولیت نظارت بر روند برگزاری مراسم های هفته پژوهش اعم از اطلاع رسانی، افتتاحیه، برگزاری سمینارهای کارآفرینی، اختتامیه و در نهایت ارائه گزارش به ستاد استانی هفته پژوهش را بر عهده دارد.

میرزایی با اشاره به اینکه دانشگاه علمی- کاربردی پژوهش محور نیست، ادامه داد: این دانشگاه نیروهایی عمدتاٌ کاردان و درصد کمی هم کارشناس را تربیت می کند که با آموزش در این دانشگاه، صاحب مهارت شده و به کمک این مهارت ها، بتوانند سریعتر جذب بازار کار شوند.

وی ذکر کرد: در سرفصل های دروس این دانشگاه، بر دروس عملی بیش از دروس تئوری تاکید شده است تا افراد با بازار کار آشنا شوند و راه های ایجاد کسب و کار را بشناسند.

سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی کردستان تصریح کرد: این دانشگاه در چهار حوزه خدمات، فرهنگ و هنر، فناوری و کشاورزی دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می سازد.

سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی سنندج در رابطه با اهداف برگزاری نمایشگاه توسعه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد: شناساندن فعالیت های حوزه کارآفرینی به افراد و نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی در اجتماع، از جمله اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه می باشد.

وی افزود: غرفه صنایع دستی، کلینیک اشتغال، بورس ایده و معرفی کارآفرینان برتر در حوزه اختراعات و ابداعات در استان، از بخش های اصلی این نمایشگاه است که دستاورد دانشجویان را در معرض دید علاقمندان قرار می دهد.

میرزایی با اشاره به اینکه ادغام کارآفرینی و فناوری، سود مضاعفی در بر دارد، ادامه داد: با آموزش کارآفرینان جهت بهره گیری از فناوری جدید می توان در این زمینه موفق تر عمل کرد.

سرپرست دانشگاه علمی- کاربردی کردستان خاطرنشان کرد: سوق دادن مراکز رشد خوشه های فناوری و همچنین دانشجویان به سمت تحقق بخشیدن به ایده ها و نوآوری های خود، از سیاست های اصلی دانشگاه علمی- کاربردی است.

وی یادآور شد: کارکنان مراکز تحت پوشش استان در سه کمیته اجرایی، علمی و اطلاع رسانی جهت برگزاری نمایشگاه به نحو احسن فعال می باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم