نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشدید قوانین مقابله با جرایم در دانشگاه‌های کره‌جنوبی

دانشگاه‌های کره جنوبی قصد دارند قوانین مقابله با جرائم در فضاهای دانشگاهی را تشدید کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از رخ دادن چند مورد آزار و اذیت جنسی در دانشگاه‌های کره جنوبی که در آنها استادان و کارکنان دانشگاهی نقش داشتند، دانشگاه‌های کره جنوبی قصد تشدید قوانین مربوط به مجازات عاملان این اعمال غیراخلاقی را دارند. پس از آنکه یک استاد دانشگاه ملی سئول، یکی از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه‌های کره جنوبی به دلیل هتک حرمت چند دانشجوی دختر دستگیر شد، خشم مردم به اوج رسید.

در یک پرونده دیگر در دانشگاه «چونگ آنگ» مشخص شد یک استاد متهم به مزاحمت و تعرض به دانشجویان دختر به دلیل دشواری در یافتن جانشین برای او همچنان به تدریس در دانشگاه ادامه می‌دهد. سایر دانشگاه‌ها نیز به دلیل قبول استعفای برخی از استادان خود بدون انجام تحقیقات کافی و توضیح خواستن از اعمال مجرمانه آنها، مورد انتقاد شدید مردم قرار گرفتند. وقوع این جرایم زنجیره‌ای حاکی از آسیب پذیری شدید مردم در سلسله مراتب اداری و دست و پا گیر در محیط دانشگاهی کره جنوبی است.

«لی سو جونگ» استاد روانشناسی جنایی در دانشگاه «کی یونگی» می‌گوید: روابط استاد و دانشجو به خودی خود مقابله دانشجویان با استادان را سخت کرده است. زیرا این دانشجویان خواه ناخواه باید تحت نظارت این استاد به درس خود ادامه دهند. همچنین استادان متجاوز نیز با علم به اینکه دانشجو نمی‌تواند در برابر خواسته‌های آنها مقاومت کند، به باج خواهی از آنها ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسیا وان، اکنون مدیران دانشگاه‌های کره جنوبی با هدف دادخواهی از قربانیانِ این اقدامات غیراخلاقی، خواستار تشدید قوانین و پایان دادن به سوءرفتارها و سوءاستفاده‌های جنسی در دانشگاه‌ها شده‌اند. یکی از موانعی که باعث می‌شود دانشجویان از اقدام علیه عاملان تجاوز جنسی خودداری کنند این است که بسیاری از دانشگاه‌ها در هنگام تشکیل پرونده آنها را ملزم به اعلام نام،‌ تلفن تماس و جزئیات حادثه می‌کنند. مقامات دانشگاهی می‌گویند این الزامات، ناقض اصلِ ناشناس ماندن قربانیان این حوادث است.

این در حالی است که یکی از اعضای کمیته اضطرار دانشگاه ملی سئول می‌گوید: برای انجام تحقیقات جدی‌تر از استادان، باید از نام واقعی دانشجویان استفاده کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم