نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشدید برخورد با سرقت علمی در دانشگاه‌های نیجریه

«میشل فابورده»، دبیرکل اتحادیه معاونان دانشگاه‌های نیجریه هفته پیش دانشگاه‌های این کشور را ملزم کرد که در برابر سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری سخت‌گیرانه‌تر عمل کنند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «فابوروده» گفت: دانشگاه‌ها باید از نرم‌افزار پرسرعت ضد سرقت علمی استفاده کنند. این نرم‌افزار قابلیت تشخیص هر گونه کلاهبرداری علمی را در تمامی سطوح داراست. استفاده از نرم‌افزار ضد سرقت علمی در حاشیه بیست‌و‌نهمین اجلاس سالانه اتحادیه‌ معاونان دانشگاه‌ها در دانشگاه «بابالولا» در تاریخ دوم ژوئیه اعلام شد.

«فابوروده» افزود: یکی از مسائل اصلی که در این اجلاس مطرح شد مسئله سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است، بنابراین دانشگاه‌ها می‌بایست نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای ضد سرقت علمی و سایر ابزارهای لازم موجود اهتمام ورزند تا بدین ترتیب صداقت نظام آموزشی به‌ ویژه در پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حفظ شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیروسیتی ورلد‌نیوز، به‌ همین منظور از رؤسای دانشکده‌ها خواسته شد تا پیش از اعطای مدرک دانشجویان، پایان‌نامه‌های آنها نسبت به عدم وقوع سرقت علمی کنترل شوند تا مشخص شود این پایان‌نامه‌ها عاری از هر گونه سرقت علمی هستند. «فابوروده» همچنین پیشنهاد کرد که دانشجویان خطاکار به شدت تنبیه شوند تا برای سایرین نیز درس عبرت شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم