نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشدید برخورد با سرقت علمی در دانشگاه‌های نیجریه

«میشل فابورده»، دبیرکل اتحادیه معاونان دانشگاه‌های نیجریه هفته پیش دانشگاه‌های این کشور را ملزم کرد که در برابر سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری سخت‌گیرانه‌تر عمل کنند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «فابوروده» گفت: دانشگاه‌ها باید از نرم‌افزار پرسرعت ضد سرقت علمی استفاده کنند. این نرم‌افزار قابلیت تشخیص هر گونه کلاهبرداری علمی را در تمامی سطوح داراست. استفاده از نرم‌افزار ضد سرقت علمی در حاشیه بیست‌و‌نهمین اجلاس سالانه اتحادیه‌ معاونان دانشگاه‌ها در دانشگاه «بابالولا» در تاریخ دوم ژوئیه اعلام شد.

«فابوروده» افزود: یکی از مسائل اصلی که در این اجلاس مطرح شد مسئله سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است، بنابراین دانشگاه‌ها می‌بایست نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای ضد سرقت علمی و سایر ابزارهای لازم موجود اهتمام ورزند تا بدین ترتیب صداقت نظام آموزشی به‌ ویژه در پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حفظ شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیروسیتی ورلد‌نیوز، به‌ همین منظور از رؤسای دانشکده‌ها خواسته شد تا پیش از اعطای مدرک دانشجویان، پایان‌نامه‌های آنها نسبت به عدم وقوع سرقت علمی کنترل شوند تا مشخص شود این پایان‌نامه‌ها عاری از هر گونه سرقت علمی هستند. «فابوروده» همچنین پیشنهاد کرد که دانشجویان خطاکار به شدت تنبیه شوند تا برای سایرین نیز درس عبرت شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم