نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تشدید برخورد با سرقت علمی در دانشگاه‌های نیجریه

«میشل فابورده»، دبیرکل اتحادیه معاونان دانشگاه‌های نیجریه هفته پیش دانشگاه‌های این کشور را ملزم کرد که در برابر سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری سخت‌گیرانه‌تر عمل کنند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «فابوروده» گفت: دانشگاه‌ها باید از نرم‌افزار پرسرعت ضد سرقت علمی استفاده کنند. این نرم‌افزار قابلیت تشخیص هر گونه کلاهبرداری علمی را در تمامی سطوح داراست. استفاده از نرم‌افزار ضد سرقت علمی در حاشیه بیست‌و‌نهمین اجلاس سالانه اتحادیه‌ معاونان دانشگاه‌ها در دانشگاه «بابالولا» در تاریخ دوم ژوئیه اعلام شد.

«فابوروده» افزود: یکی از مسائل اصلی که در این اجلاس مطرح شد مسئله سرقت علمی به‌ ویژه در میان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است، بنابراین دانشگاه‌ها می‌بایست نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای ضد سرقت علمی و سایر ابزارهای لازم موجود اهتمام ورزند تا بدین ترتیب صداقت نظام آموزشی به‌ ویژه در پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حفظ شود.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیروسیتی ورلد‌نیوز، به‌ همین منظور از رؤسای دانشکده‌ها خواسته شد تا پیش از اعطای مدرک دانشجویان، پایان‌نامه‌های آنها نسبت به عدم وقوع سرقت علمی کنترل شوند تا مشخص شود این پایان‌نامه‌ها عاری از هر گونه سرقت علمی هستند. «فابوروده» همچنین پیشنهاد کرد که دانشجویان خطاکار به شدت تنبیه شوند تا برای سایرین نیز درس عبرت شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم