نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تسهیلات دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل خبرنگاران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به درخواست نماینده ایسنا در نشست امروز اصحاب رسانه با میرزاده درباره ارائه تسهیلات به خبرنگاران جهت ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی گفت: به مناسبت روز خبرنگار تاسیس دانشکده خبر را در دستور کار قرار داده‌ایم تا با فراهم کردن بستری مناسب خبرنگاران بتوانند در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ادامه تحصیل دهند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میرزاده در نشست اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، گفت: تاسیس دانشکده خبر در جهت ایجاد فضای مناسب برای ادامه تحصیل خبرنگاران در دستور کار قرار گرفته و از آنجایی که برای تاسیس هر دانشکده نیاز به سه گروه آموزشی است طی دستوری به معاون آموزشی دانشگاه آزاد در پی جذب هیئت علمی برای تاسیس دانشکده خبر هستیم.

وی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات در تمام حوزه‌ها به ویژه در رشته‌های حوزه رسانه فعال است گفت: اما با این وجود امیدواریم در یکی از واحدهای تهران با همکاری شورای راهبردی اطلاعات و ارتباطات و با توجه به علاقمندی خبرنگاران و تقاضای آنها برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، دانشکده خبر را تاسیس کنیم.

وی درباره نحوه پذیرش دانشجو در این دانشکده اظهار کرد:‌ نحوه پذیرش در چارچوب مقررات دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود و از آن طریق دانشجو جذب خواهد کرد. برنامه ریزی‌ها در این باره صورت گرفته و نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.

مشکلات استاد راهنمای دانشجویان تحصیلات تکمیلی حل شد

رئیس دانشگاه آزاداسلامی درباره طولانی بودن پروسه ارائه پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت: زمانی که وارد دانشگاه آزاد شدم ۱۳۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا وجود داشت که استاد راهنما نداشتند و این یکی از چالش‌های ما در بدو ورود به دانشگاه آزاد بود. خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد خصوصا در طرح تجمیع واحد علوم و تحقیقات با دانشگاه مادر بسیاری از مشکلات حل شد.

جذب ۵۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد

میرزاده با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کمتر از شش ماه دیگر هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت، گفت: با استخدام ۵۰۰۰ نفر عضو هیات علمی در طرح تجمیع واحد علوم و تحقیقات؛ مشکل دانشجویان تحصیلات تکمیلی حل خواهد شد. در حال حاضر برخی از پرونده‌های جذب اعضای هیئت علمی تشکیل شده و در مرحله مصاحبه قرار دارد.

افزایش وام ازدواج دانشجویی

وی درباره افزایش وام دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز اظهارکرد:‌ اکنون مقدار وام دانشگاه آزاد downloadکمی است و به خاطر آنکه گردش پولی بسیار زیادی در سیستم بانکی از سوی دانشگاه آزاد انجام می‌شود در حال مذاکرات با بانک‌ها هستیم تا با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ازدواج دانشجویی، وام ازدواج دانشجویی را افزایش دهند.

میرزاده درباره میزان افزایش وام ازدواج دانشجویی نیز افزود: در حال حاضر downloadاین وام یک و نیم میلیون تومان است، اما درباره downloadجدید هنوزبا بانک‌ها به توافق نرسیده‌ایم.

افزایش شهریه از سال تحصیلی ۹۳-۹۴ اعمال خواهد شد

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه افزایش میانگین ۱۵ درصد شهریه دانشگاه آزاد عطف به ماسبق نخواهد شد، گفت: هر ترمی بر اساس مصوبه هیئت امنا شهریه آن مشخص می‌شود، افزایش شهریه از سال تحصیلی ۹۳-۹۴ اعمال خواهد شد و اگر تخلفی در این مسئله صورت گرفته هزینه اضافی بازگردانده خواهد شد و با متخلفین برخورد می‌شود.

وی در مورد تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از دانشگاه آزاد نیز افزود: این مسئله مربوط به دوران قبل از بنده بوده و اطلاعات دقیقی از وضعیت آن ندارم؛ اما یک جلسه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور پیدا کردم و توضیحاتی در آنجا ارائه شد و از آنجایی که لابی صورت نگرفته نمی‌دانیم چه زمانی گزارش تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد آماده خواهد شد.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم