نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تسریع فرآیند اعطای مجوز به تشکل‌های دانشجویی

معاون فرهنگی وزیر علوم از برگزاری اجلاس نمایندگان وزیر علوم در دانشگاه طی ماه آینده خبر داد و گفت: امیدواریم با برگزاری این اجلاس در روند اعطای مجوز به تشکل‌ها تسریع شود.

سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در دانشگاه هیئت نظارت بر تشکل‌ها مرکب از رییس دانشگاه، نماینده رهبری در دانشگاه و نماینده وزیرعلوم است و همواره از روسای دانشگاه‌ها درخواست شده تا بر برگزاری این جلسات تاکید داشته باشند و تاکنون نیز روسای دانشگاه‌ها براین موضوع تاکید داشته‌اند.

هاشمی با بیان اینکه تا طی ماه آینده اجلاسیه نمایندگان وزیر علوم در دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنیم و آنها را توجیه خواهیم کرد و امیدواریم پس از این جلسه تسریع بیشتری در فرآیند اعطای مجوز به تشکل‌ها حاصل شود.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند شکل‌گیری یک تشکل باید از مسیرخاص خود بگذرد، اظهار کرد: برای اعطای مجوز نیاز استعلام‌های لازم است تا در هیات نظارت بر تشکل‌ها تایید شود. این روند در بسیاری از دانشگاه‌ها به نتیجه رسیده و در برخی دیگر از دانشگاه‌ها در حال انجام است.

معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به اینکه اگر دانشجویان دادن تقاضا و تامین نیازها و ملزومات تسریع کنند ایرادات زیادی نخواهیم داشت گفت: اگر در دانشگاهی نیز در روند بررسی‌ها مشکلی وجود دارد و با انعکاس این مساله از سوی دانشجویان آن را پیگیری و رفع خواهیم کرد.

هاشمی درباره اصلاح آیین‌نامه نشریات دانشجویی نیز گفت: کلیات آیین‌نامه مورد تایید ماست و فعالیت‌ها مطابق آن در حال انجام است اما به طور مستمر از سوی دانشگاه‌ها ابهامات و نکاتی مطرح می‌شود که هیات ناظر به نشریات مرتب آنها را بررسی و اصلاحیات لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم