نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تربیت کارآفرین در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: متدهای آموزشی این دانشگاه بصورت کاربردی و علمی و منحصر است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان غربی، دکتر حمیدرضا میرزایی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی، افزود: ورود به بازار کار بعنوان یکی از اهداف برنامه ریزی درسی این دانشگاه یکی از اولویت‌های اساسی آن قلمداد می شود.

وی اضافه کرد: راهبردهای توسعه آموزشی دانشگاه علمی کاربردی بعنوان یک دانشگاه کارآفرین در راستای اشتغال آفرینی برای فارغ التحصیلان هدف گذاری شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مهارت آفرینی و فراگیری مهارت به عنوان خلاء بین آموزش دانشگاه و بازار کار مورد توجه ویژه این دانشگاه است.

میرزایی با اشاره به اینکه باید تربیت کارآفرین در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد، افزود: دانشگاه کارآفرین یکی از اضلاع پیشرفت و توسعه جوامع قلمداد می شود.

وی اظهار کرد: ۷۵۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی این دانشگاه شاغل به تحصیل هستند.

به گزارش ایسنا، احمد علیجانپور رییس سابق دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی نیز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی که با حضور دکتر حمیدرضا میرزایی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و مسئولان استانی در سالن آمفی تئاتر خانه جوان ارومیه امروز برگزار شد، اظهارکرد: دانشجویان علمی کاربردی آذربایجان غربی طی سه سال گذشته بیش از۲۶۰ درصد رشد داشته و بیش از ۲٫۵ برابر شده است.

وی ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه ۶هزار نفر بوده که در این سه سال تعداد دانشجویان این دانشگاه به بیش از ۱۶ هزار دانشجو رسیده است. همچنین ۲۵ مرکز علمی کاربردی دانشگاهی در استان فعالیت می کنند

علیجانپور ادامه داد: یکهزار و ۱۰۰ مدرس در دانشگاه‌های علمی کاربردی استان بعد از طی مراحل مختلف علمی و عمومی مشغول تدریس می باشند.

وی با اشاره به فعالیتهای شاخص علمی پژوهشی و فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه در استان گفت: در رتبه بندی‌های مختلف مراکز علمی کاربردی در سطح کشور به مدد مراکز قوی علمی کاربردی استان رتبه‌های بالای کشوری را در حوزه‌های مختلف کسب کرده‌ایم.

رییس سابق دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی با تشریح دستاوردهای علمی آموزشی فرهنگی آموزشی مراکز علمی کاربردی و رویدادهای صورت گرفته در آن خاطرنشان ساخت: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی از جمله مراکز قدر و شاخص استان و کشور بوده که کارهای علمی آموزشی و فرهنگی بزرگی در آن صورت پذیرفته است.

در ادامه دکترحسین تاجیک به عنوان سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی نیز با قدردانی از برنامه‌های صورت پذیرفته گفت: تعریف و اخذ مجوز در دوره‌های کارشناسی ارشد حرفه‌ای و توسعه مراکز آموزش عالی در شمال استان و توجه ویژه به طراحی و اجرای رویدادهای شاخص علمی فرهنگی در مراکز علمی کاربردی استان و استفاده و حمایت از ایده‌ها و توانمندی مراکز قدر و توسعه مراکز کمتر توسعه یافته و نظارت و ارزیابی مراکز و شعب و کیفی تر کردن فعالیتهای آموزشی و فضاهای آموزشی آنها از برنامه‌های کاری آتی در مدیریت جدید خواهد بود.

دکتر عیسوی نیز بعنوان ریس یکی از مراکز علمی کاربردی شهرستان مهاباد با تشریح موضوعات مدنظر مراکز علمی کاربردی به بیان دیدگاهها پرداخت ودر پایان مراسم احکام روسای سابق و جدید دانشگاه قراعت و به آنها اهدا شد.

لازم بذکر است دکترحسین تاجیک-دانشیاربهداشت مواد غذائی-دارای مدرک دکتری تخصصی بهداشت مواد غذائی می باشد که پیشتر از این ریاست دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه را بر عهده داشت و دکتر علیجانپور رییس سابق دانشگاه به سمت معاون پشتیبانی دانشگاه ارومیه منصوب شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم