نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تربیت تکنیسین در اولویت برنامه‌های سازمان سما قرار دارد

معاون دانشگاه و رئیس سازمان سماء دانشگاه آزاد اسلامی مهارت‌محوری و تربیت نیروهای تکنیسین را از مهمترین برنامه‌های سازمان سما برشمرد و گفت: مطمئن هستیم در آینده‌ای نزدیک سازمان سما می‌تواند بخش عمده‌ای از دانشجویان دانشگاه آزاد را تأمین کرده و این موضوع دور از ذهن نیست.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر قلی‌زاده در بیست‌وچهارمین گردهمایی سراسری معاونین سازمان سما اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی از دید ما یک مجموعه تعلیمی و تربیتی است که نقش آینده‌سازی کشور را از طریق ارتقای علمی و فرهنگی برعهده دارد.

رئیس سازمان سما در ادامه با اشاره به توصیه‌های دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای ارتقای کیفی سازمان سما گفت: مهارت‌محوری، توجه جدی به موضوع پژوهش، ارتقای کیفی در همه زمینه‌ها، تبدیل دانش به فناوری و ثروت، ایجاد مدارس ورزش، هوشمندسازی سازمان سما، جذب نخبگان و ارتقای اعضای هیأت علمی از مهمترین برنامه‌های رئیس دانشگاه برای این سازمان به شمار می‌رود.

وی تأکید کرد: در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما به دنبال تربیت انسان‌های فکور، فایده‌مند، خلاق و دارای پشتکاراست.

حجت‌الاسلام والمسلمین قلی‌زاده با بیان اینکه سازمان سما در عرصه آموزش و پرورش، یک وزارتخانه کوچک به شمار می‌رود، افزود: اگرچه حضور وزرای مختلف در دولت‌های گذشته باعث شد بدنه آموزش و پرورش گاهی دچار ضربات سنگین شود، اما با این وجود، این وزارتخانه توانست موجبات ارتقای علمی کشور را در سالهای اخیر فراهم سازد.

وی داشتن نظام آموزش و پرورش بسیار قوی را کلید موفقیت کشورهای توسعه یافته دانست و گفت: مدیریت جدید سازمان سما به دنبال افزایش سهم خود در میان مدارس غیرانتفاعی در آموزش و پرورش است. اگرچه نیم درصد از سهم تعلیم و تربیت دانش آموزان برعهده مدارس سما است، اما این سازمان از حیث وسعت و پوشش، در ایران حرف اول را می زند.

رئیس سازمان سما خاطرنشان کرد: تأمین بخش عمده‌ای از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی توسط مدارس سما موضوعی دور از ذهن نیست و معتقدیم در آینده‌ای نزدیک این امر محقق خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قلی‌زاده در پایان تبدیل شدن به مرکز مهارت‌محوری را مهمترین هدف سازمان سما برشمرد و گفت: تربیت نیروهای تکنیسین، یکی از برنامه‌هایی است که به جد آن را دنبال می‌کنیم؛ چرا که معتقدیم تکنیسین‌ها در توسعه کشور، نقش قابل ملاحظه‌ای دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم