نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدوین و معرفی شاخص‌های ارزیابی عملکرد دانشگاه یزد

سرپرست دانشگاه یزد از تدوین و معرفی شاخص‌های ارزیابی عملکرد در این دانشگاه خبرداد و آن را گامی مهم در جهت شفاف سازی امور و افزایش بهره وری در این مجموعه دانست.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر محمد صالح اولیاء درنشست مشترک هیئت رییسه این دانشگاه با شورای دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری با بیان اینکه این کار پیام مهمی دارد مبنی بر اینکه کارها می بایست بر اساس اصول علمی و با حساب و کتاب بیشتری انجام شود، گفت: با طراحی فرمول استاندارد برای ارزیابی عملکرد دانشکده‌ها و شفاف سازی شاخص‌ها، مبنای مناسبی برای بودجه بندی و تخصیص آن به دست آمد که انتظار می رود میزان بهره وری در واحدهای مختلف را به نحو قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

وی با بیان اینکه دراین طرح همه حوزه‌ها اعم از پژوهشی، آموزشی، روابط بین الملل، فرهنگی و دانشجویی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در هر حوزه، شاخص‌هایی که قابل اندازه گیری باشد در نظر گرفته می‌شود.

سرپرست دانشگاه یزد تاکید کرد: این موضوع را بدون پشتوانه و تحقیق و مطالعه مطرح نکردیم و مسیری که در پیش داریم راه بسیار سختی است که با استفاده از دانش همکاران باید این راه را پیش ببریم.

وی افزود: اگرچه ما از صحنه عقب مانده‌ایم و جایگاه ما باید خیلی بالاتر از اینها باشد؛ اما با توجه به پتانسیل دانشگاه ما قطعا به جایگاهی که باید باشیم می رسیم.

دکتر اولیاء در ادامه با ارج نهادن به فعالیت‌های گسترده علمی و آموزشی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری، گفت: این دانشکده باید در مدیریت و حل مشکلات خود از همه دانشکده‌ها توانمندتر باشد، چرا که قابلیت‌های اساتید آن و تقاضای جامعه برای این رشته‌ها در استان یزد فراوان است.

وی تصریح کرد: ما باید توانمندی های خود را به داخل دانشگاه هم بیاوریم و از دانش مدیریت برای مدیریت خودمان استفاده کنیم و این کار را دستور کار خود قرار دهیم، چرا که لازم است علاوه بر تحلیل عوامل بیرونی، نقاط قوت و ضعف درونی نیز شناسایی و تحلیل شود.

سرپرست دانشگاه یزد اظهار داشت: باید همه کمک کنند تا فضا را عوض کنیم و درحد توان سعی کردیم تا این بستر را فراهم کنیم که اعضای هیئت علمی وارد میدان شوند و این مناسب ترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.

اولیاء با تاکید بر ضرورت توانمندسازی همه بخش ها گفت: توانمندکردن مجموعه دانشگاه مستلزم تفویض اختیار به همه گروه‌ها و دانشکده‌هاست تا بتوانند خلاقیت از خود نشان دهند و برای ارتقای جایگاهشان برنامه ریزی کنند.

وی در ادامه گفت: همه ما باید آمادگی نقد را داشته باشیم وسعی ما این است که این تفکر را در دانشگاه نهادینه کنیم.

سرپرست دانشگاه یزد درباره چارت سازمانی نیز تصریح کرد: اگر گروهی یک نفر عضو دارد باید گروههای دیگر کمک کنند تا هویت کار جمعی شکل گیرد و گروه تقویت شود و ما هیچ گروهی را به دلیل کم بودن تعداد اعضای آن حذف نمی‌کنیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: هیئت رییسه دانشگاه هیچ تفکری را تحمیل نمی‌کند، بلکه انتظار داریم در یک محیط همراه با تفاهم و بحث منطقی به یک جمع بندی از انتظارات برسیم و به آن وفادار باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم