نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدوین دستورالعمل مداخله در رفتارهای خود آسیب دانشجویان

رییس دفتر مرکزی مشاوره دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمار خودکشی امسال در بین دانشجویانی که در مقطع تحصیلات عالی مشغول هستند، انگشت‌شمار بوده است.

مریم کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر ۶۷ اداره مشاوره‌ای دانشجویی در معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور با حدود ۳۲۰ روان‌شناس بالینی، مددکار اجتماعی و … با همکاری ۱۲ روان‌پزشک در حال فعالیت هستند تا بتوانند دانشجویان را در خصوص مباحث مختلف تحصیلی، ازدواج و اعتیاد راهنمایی کنند.

وی با اشاره به این مطلب، افزود: این مراکز با هدف تامین، حفظ و ارتقاء بهداشت روان دانشجویان تشکیل شده است تا بتوانند هدایت‌گر مناسبی برای دانشجویان باشند، از این رو این مراکز در راستای معرفی رفتارهای آسیب‌رسان فعالیت‌های چشم‌گیری دارند، چرا که رفتارهای آسیب‌رسان به خود جزو خط قرمزهای این مراکز به شمار می‌رود و توجه ویژه‌ای به این امر دارند.

کریمی با بیان اینکه دانشجویان سرمایه‌های ارزشمند جامعه محسوب می‌شوند، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در کشور در سال ۹۱ هیچ‌گونه خودکشی در بین قشر تحصیل کرده گزارش نشده است که این آمار در سال‌های ۹۲ و۹۳ نیز بسیار انگشت‌شمار بوده است، از این رو دستورالعمل مداخله در رفتارهای خود آسیب را تدوین کرده‌ایم که در آن دستورالعمل برای جلب دانشجویان در معرض آسیب گنجانده شده است، چرا که تشخیص مناسب درمان به موقع را به دنبال دارد. همچنین هر دانشجویی که در معرض آسیب قرار دارند شناسایی شده و مورد مشاوره قرار می‌گیرند.

این مسئول با اشاره به میزان موفقیت ازدواج‌های دانشجویی عنوان کرد: با توجه به اینکه ازدواج دانشجویی می‌تواند یکی از اتفاقات شیرین این دوره باشد مشاوره‌هایی قبل از ازدواج، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی در این خصوص در سطح دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود و برخلاف تصورات بسیاری از افراد که فکر می‌کنند ازدواج‌های دانشجویی میزان موفقیت کمتری دارند، این نوع ازدواج‌ها به دلیل آسان گرفتن شرایط از سوی زوجین، ازدواج‌های موفقی به شمار می‌روند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم