نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، در نخستین جلسه آموزش از راه دور بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه کاتب افغانستان، گفت: در این جلسات موضوعات مرتبط با جراحی مغز و اعصاب تدریس می‌شود و پاسخگوی سوالات و مشکلات دانشجویان در این زمینه هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی،کاظم قائمی صبح امروز (۲۴ اسفند ماه) در نخستین جلسه آموزش از راه دور بین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه کاتب افغانستان اظهارکرد: وجود۳۳۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و اشتراکات دینی، فرهنگی و مذهبی سبب شده که خراسان جنوبی مراودات نزدیکی با این کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: این دانشگاه در سال ۶۴ با تصویب وزارت به عنوان مجتمع آموزشی کار خود را آغاز کرد، و در سال ۷۲ نیز با توجه به موفقیت‌های دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه به دانشگاه ارتقاء یافت و بعد از آن نیز دانشجویان این دانشگاه پنج سال رتبه نخست در آموزن جامع علوم پایه را کسب کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۸۰۳ دانشجو در ۳۵ کد رشته این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و ۱۴۸۴ نفر از این دانشجویان در مقاطع کارشناسی پیوسته و ۲۰۱ نفر درکارشناسی ناپیوسته و ۹۷ نیز در مقاطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

قائمی با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۹ دانشکده بوده که دانشکده پرستاری و مامایی، بهداشت، دندانپزشکی و پیراپزشکی از جمله آنها هستند، افزود: در حال حاضر ۱۲مرکز تحقیقاتی زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر برسلامت، مرکز تحقیقات هپاتیت، دیابت و پرستاری و مامایی از جمله این مراکز هستند.

وی از فعال بودن ۷۲۹ تخت بستری در هفت بیمارستان دولتی خراسان جنوبی خبرداد و گفت: بیمارستان ولی عصر بیرجند با ۲۹۷ تخت فعال به عنوان مرکز درمانی این استان محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ادامه داد: همچنین بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند با ۶۵ سال قدمت و با ۱۶۱ تخت فعال به عنوان مرکز ترومای استان آماده خدمت‌رسانی به مردم است.

قائمی در پایان خاطرنشان کرد: سطح بالای کیفیت آموزشی، تشابهات فرهنگی و اقلیمی، نزدیکی به مبادی مرزی، گذشته درخشان دانشجویان افغان و محیط آرام و بی‌دغدغه برای تحصیل از جمله ویژگی دانشگاه‌های استان برای پذیرش دانشجویان افغانی است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم