نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدریس اسکواش در دانشگاه آزاد همدان، به عنوان درس اختیاری

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت: به زودی تدریس اسکواش در دانشگاه آزاد اسلامی همدان انجام می شود.

“غلامرضا خاکسار” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، اظهار کرد: اسکواش به عنوان یکی از دروس اختیاری از ترم آینده برای دانشجویان رشته تربیت بدنی ارائه می شود.

وی تاکید کرد: بیش از ۴۰۰ دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته تربیت بدنی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که ارائه رشته‌های ورزشی نو به عنوان دروس اختیاری برای این دانشجویان مدنظر است و در آینده شغلی آنها نیز تأثیر مثبتی خواهد داشت.

رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد آمادگی سرمایه گذاری در رشته اسکواش را دارد افزود: در مراحل بعدی همکاری هیئت اسکواش استان با این دانشگاه برای ساخت کورت و زمین بازی اسکواش در دانشگاه در قالب یک طرح عمرانی ورزشی برنامه ریزی خواهیم کرد.

خاکسار با اشاره به وضعیت ورزشی این واحد گفت: در سطح دانشگاه، همواره برای ورزش چه در سطح قهرمانی و چه در سطح همگانی ارزش های زیادی قائل شده ام. خوشبختانه اولین دانشگاهی هستیم که در حوزه ورزش به معاونت تبدیل شده و قرار گرفتن مستقیم حوزه ورزش زیر نظر ریاست بسیار مثمر ثمر بوده است.

وی با اشاره به نقش سلامت جسمانی در میان دانشجویان اضافه کرد: به منظور علمی کردن ورزش اهداف بلندی در سر داریم.

خاکسار با بیان اینکه ۸۰ درصد ملی پوشان تیم های ملی دانشجوی دانشگاه آزاد هستند، خاطرنشان کرد: در همدان نفراتی چون صادق گودرزی و مهدی صمدیان تبار مشغول به تحصیل هستند. این موضوع حاکی از آن است که ورزش قهرمانی برای ما اهمیت دارد. البته در این راه نه ورزش قهرمانی را فدای ورزش همگانی می کنیم و نه ورزش همگانی را فدای ورزش قهرمانی. برای هر دو برنامه های مناسبی در نظر داریم که قطع به یقین ثمربخش خواهد بود. برای مثال سبدهایی تحت عنوان سبد سلامت برای سوییت‌های دانشجویی در نظر گرفته ایم تا دانشجویان در اوقات فراغت خود بتوانند از رشته هایی چون شطرنج و دارت استفاده کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم