نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدبیر وزارت علوم برای رفع مشکلات خوابگاه‌های خودگردان چیست؟

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری از تدوین، ابلاغ و اجرای آیین‌نامه جدید در زمینه نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان در سال جاری خبر داد.

مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد جزئیات این آیین‌نامه توضیح داد: براساس این آیین‌نامه خوابگاه‌هایی که از طرف وزارت علوم دارای مجوز هستند، به صورت مستقیم مورد نظارت قرار خواهند گرفت و در مورد خوابگاه‌هایی که از طرف وزارت علوم مجوز ندارند نیز توسط نیروی انتظامی و اماکن اخطار داده می‌شود و در صورت عدم توجه به اخطار، به صورت قانونی در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد خوابگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، خوابگاه‌های خودگردان هستند، اظهار کرد: همین ۱۰ درصد نیز دارای مشکلات زیادی هستند، به همین دلیل در پی صحبت‌هایی که اخیرا با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم شده است، برنامه منظمی جهت نظارت هفتگی براین خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: البته منظور از نظارت هفتگی این نیست که همه خوابگاه‌ها هفته‌ای یک بار مورد نظارت قرار بگیرند بلکه هر هفته چند خوابگاه مورد نظارت قرار خواهند گرفت.

صدیقی با تاکید براینکه این نظارت بر خوابگاه‌های سراسر کشور صورت خواهد گرفت، افزود: به دبیران خود در ۸ منطقه اعلام کردیم تا با کمک گرفتن از دانشگاه‌های شهر بتوانند نظارت را به صورت جدی‌تر انجام دهند. امیدواریم این نظارت‌ها باعث ایجاد شرایط بهتری در این زمینه شود.

وی به اهمیت بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد و افزود: باید امکاناتی برای بخش خصوصی فراهم شود تا سرمایه‌گذاران قادر باشند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم