نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تداوم وضعیت کنونی وزارت علوم به مصلحت نیست/ دانش آشتیانی موردقبول اکثریت دانشگاهیان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانش آشتیانی مورد قبول اکثریت جامعه دانشگاهی است، گفت: امیدواریم نمایندگان مجلس ضرورت های وزارت علوم را درک کرده و با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی این وزارت خانه را از روند کنونی که برای توسعه علمی کشور مناسب نیست خارج کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده در حاشیه نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوالی درباره معرفی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی، گفت: دانش آشتیانی گزینه پیشنهادی وزارت علوم فردی شناخته شده است که سابقه معاونت وزارت علوم را دارد و از نظر علمی و اجرایی کاملا با ضوابط وزارت مطابق است.

وی در رابطه با سوال خبرنگاری مربوط به موضوع وقف دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بحث وقف مقوله‌ای بود که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیات موسس و توصیه مقام معظم رهبری متوقف شد، البته حقوقدانان اعلام کردند که دخالت در جریان دانشگاه آزاد اسلامی خلاف قانون بوده و چنین مداخله‌ای نیز در طول تاریخ بی نظیر بوده است زیرا مدیریت و دولت گذشته بدون توجه به اساس نامه دانشگاه آزاد اسلامی آن را تغییر دادند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی می بایست با پیشنهاد و تصویب اعضای هیات موسس این دانشگاه انجام می شد و این اقدام خلاف اساسنامه و حتی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

دکتر میرزاده در پاسخ سوال خبرنگار دیگری در رابطه با اظهار نظر ریاست هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر غصب شدن دانشگاه آزاد اسلامی در دولت قبل، اظهار داشت: به طور کلی اگر افراد خلاف قانون مکانی را تصرف کنند، از منظر حقوقی آن مکان را غصب شده می نامند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دوران ریاست فرهاد دانشجو از گزارش تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد حذف شده است، گفت: این سوال را باید از مسئولان تحقیق و تفحص بپرسید چون محدودیتی در ارائه گزارش وجود نداشته است و حذف گزارش در آن دوران را باید مسئولان و نمایندگان تحقیق و تفحص به افکار عمومی پاسخ دهند.

رئیس دانشگاه آزاد در رابطه با کاهش وابستگی این دانشگاه به شهریه دانشجویان نیز گفت: از سال گذشته برای کاهش وابستگی برنامه درازمدت را آغاز کردیم که از ایده‌ فناوران حمایت می‌کنیم و برنامه‌هایی را برای اشتغال‌زایی هم در نظر داریم.

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در خصوص طرح اقتصاد دانش بنیان، گفت: برای کمک به طرح های دانش بنیان نه تنها واحدهای دانشگاه مجوز همکاری تا ۳۵درصد در پروژه های اقتصادی و دانش بینان را دارند که با قراردادهای منعقد شده با دو بانک کشور تسهیلات ویژه ای با نرخ سود پایین در اختیار مبتکران و فعالان قرار می گیرد.

میرزاده در ادامه تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همزاد انقلاب است و براساس مردم‌سالاری و حمایت خانواده‌ها تاسیس شد بنابراین حساب این دانشگاه را از دانشگاه‌های نوظهور جدا کنید زیرا از ۱۰ میلیون فارغ‌التحصیل ۵۰ درصد متعلق به دانشگاه هستند و این به خوبی کیفی بودن آموزش در این دانشگاه را اثبات می کند.

وی با اشاره بر توسعه تحصیلات تکمیلی و برنامه های این دانشگاه برای آن نیز اظهار داشت: کیفیت و توسعه کیفی یکی از مهمترین اولویت های این دانشگاه است زیرا تحصیلات تکمیلی در ذات خود توسعه کیفی را نیز به همراه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح تسهیلات این دانشگاه برای ازدواج دانشجویان نیز گفت: برنامه ریزی کردیم که امسال ۲۰ درصد از دانشجویان وام ازدواج دانشجویی به download10 میلیون تومان دریافت کنند و همچنین لوازم خانگی مورد نیاز زوجین با همکاری معاونت دانشجویی از برخی از شرکت ها و کارخانجات داخلی تهیه و با قیمت بسیار مناسب در اختیار زوج های دانشجویی قرار گیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم