نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تداوم راه دولت امید با حضور دکتر نجفی در وزارت علوم

رییس دانشگاه آزاداسلامی با ابراز خرسندی از انتخاب دکتر نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم، گفت: امیدواریم انتخاب ایشان اهداف کلان دولت تدبیر و امید را در دانشگاه‌ها پیاده و ادامه دهد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به استیضاح وزیر علوم، گفت: بسیار متاسفم که جامعه دانشگاهی از خدمات یک مدیر فرهیخته، با تجربه و دانشمند مانند دکتر فرجی دانا محروم شد.

رییس دانشگاه آزاداسلامی ضمن ابراز خرسندی از انتخاب دکتر نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم، خاطرنشان کرد: دکتر نجفی فردی دانشگاهی و دارای سوابق علمی و مدیریتی درخشانی است، امیدواریم انتخاب ایشان اهداف کلان دولت تدبیر و امید را در دانشگاه‌ها پیاده و ادامه دهد.

میرزاده با بیان اینکه حضور دکتر فرجی دانا در طول یکسال گذشته، نشاط علمی و سیاسی را به فضای دانشگاه‌ها بازگردانده بود، گفت: امیدوارم دولت تدبیر و امید بتواند برای جبران خسارت‌هایی که در سال‌های اخیر به دانشگاه‌ها وارد شد و متاسفانه از آن چشم پوشی شد، تدابیر مناسبی اتخاذ کند.

میرزاده همچنین به خدمات دکتر فرجی دانا به دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در طول ۳۲ سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون هیچ یک از وزرای علوم این گونه با کمال تواضع و کار کارشناسی و درعین حال رعایت قوانین به دانشگاه آزاد کمک نکرده است.

وی افزود: از زمان تاسیس دانشگاه آزاد تا کنون، تنها ۳ هزار و ۱۱۴ رشته محل در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد به تصویب رسیده است که ۳۵۶ رشته آن مربوط به دوره دکترا است؛ اما با رایزنی‌هایی انجام شده با دکتر فرجی دانا توانستیم مجوز راه‌اندازی هزار و ۵۵۳ رشته محل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را اخذ کنیم.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد در سال ۹۳ با هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه بود، خاطرنشان کرد: برخلاف رشد کمی مقاطع کارشناسی و کاردانی، اما دانشگاه آزاد در تحصیلات تکمیلی از رشد مناسبی برخوردار نبوده و نتوانسته در این حوزه با ایجاد ظرفیت‌های کافی پاسخگوی متقاضیان باشد.

وی افزود: از مجموع دانشگاه‌های آزاد و دولتی تنها ۶ درصد از متقاضیان دوره دکترا و ۲۶ درصد از متقاضیان کارشناسی ارشد، تحت پوشش قرار گرفته‌اند. خوشبختانه با توافق صورت گرفته با وزارت علوم، ۲۰ هزار نفر ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ایجاد شد که این ظرفیت سازی هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بار مالی مثبت ایجاد می کند که کسری بودجه سال ۹۳ را برطرف می سازد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: خروجی شوراهای فرهنگی اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی باید به استراتژی و یک اقدام عملی تبدیل شود و کمیسیون‌های تخصصی این شورا باید به سمتی پیش بروند که رهنمودهایی را در جهت اقدام اساسی تعریف کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم