نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تدابیر سازمان سنجش برای امنیت کنکور/ نحوه برخورد مراقبین با تخلف داوطلب

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امنیت آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ را تضمین کرد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با «خبرنگار دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی برای امنیت آزمون سراسری با سازمان سنجش همکاری می‌کنند، گفت: قرنطیه کنکور توسط سه الی چهار حوزه حفاظتی کنترل می‌شود که یک لایه حفاظتی سازمان سنجش است و لایه‌های دیگر را دستگاه‌های انتظامی، اطلاعاتی و…تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: تمامی این تدابیر بر اساس تجربه و سابقه‌ایست که در این ۴۴ سال که از برگزاری آزمون سراسری می‌گذرد به دست آمده است. ضمن آنکه هرساله سعی می‌شود مشکلات و نقاط ضعف احتمالی نیز شناسایی و برطرف شود.

خدایی با تاکید بر اینکه تا کنون در این فرایندها گزارشی از نقص و مشکلی نداشته ایم خاطرنشان ساخت که سوالات کنکور تا قبل از رسیدن به دست داوطلب، فرد دیگری نمی‌تواند ببیند.

رئیس سازمان سنجش در بخش دیگری از سخنان خود به قانون تخلفات آزمون‌های مصوبه‌ سال ۸۳ توسط مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در سازمان سنجش ، وزارت بهداشت و در دانشگاه آزاد اسلامی هیئت‌های بدوی شکل گرفته اند که حقوقی هستند و مانند دادگاه عمل می کنند. در این هیئت‌ها موارد و تخلفاتی مانند تقلب‌های چشمی سرجلسه آزمون، همراه داشتن یادداشت در جلسه آزمون و… صورتجلسه شده و به رای گیری گذاشته خواهد شد.

وی گفت:‌ برای داوطلب متخلف براساس نوع تخلف حکم صادر می‌شود که محرومیت یک تا ۱۰ سال از شرکت در آزمون‌ها، جریمه‌های موردی، معرفی به محاکم دادگستری برخی از این احکام است.

خدایی با تاکید بر اینکه این جریمه‌ها معمولا توسط هیئت تجدیدنظر بررسی مجدد می‌شود گفت: بنابراین اگر داوطلبی به رای صادر شده اعتراض کند به هیئت تجدید نظر برده می‌شود. هیئت تجدیدنظر در سازمان سنجش مستقر است، هدف ما این است که در کنار حفظ اصول حفاظتی و امنیتی حق کسی ضایع نشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به این سوال که مراقبین آزمون در برخورد با متخلفین چه باید کنند پاسخ داد: هنگامی که داوطلب در فرایند آزمون تخلفی مرتکب می‌شود نباید از آزمون دادن وی جلوگیری شود، فقط باید صورت جلسه تهیه و امضا شود و جهت تصمیم‌گیری به هیئت بدوی فرستاده شود.

به گفته خدایی، آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ با رقابت یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر به طور همزمان طی روزهای ۵ الی ۷ تیرماه در ۳۶۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۱۵ کشور خارجی برگزار خواهد شد.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ براساس برنامه زمانی نیمه اول مردادماه بوده و نتایج نهایی این آزمون در نیمه دوم شهریورماه سال ۱۳۹۳ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم